Jaroslav Burda

Jaroslav Burda

Informace o uživateli

...počat v podhorském městečku, obklopeném jizerskými kopci, věnuji se převážně přírodě, fotografování, hudbě a grafice. Mou životní vášní jsou louky, řeky a mokřady Jizerských hor, lesy, stráně a údolí Krkonoš, jejichž proměnlivé nálady a krásy se snažím zachytit na fotografiích. Jsem nadšený makrofotograf, amatérský entomolog - badatel, student runologie, knihomol. Rád poslouchám indické rágy a pohanskou hudbu v údolí řeky Jizery a vnímám ticho hvozdů vonících pryskyřicí a jehličím, obklopující horskou vesničku Kořenov. Makrofotografii a entomologii se seriózněji věnuji od léta 2017. Mým cílem je zachytit přírodu ve své podstatě, půvabu a unikátnosti, tudíž bez nepřirozených úprav a nepatřičných zásahů do fascinujícího koloběhu života. V lesích a na pasekách mě pravděpodobně objevíte skloněného nad roztodivnými houbami, brouky, lišejníky a mechy. Naopak mě pravděpodobně nikdy neuvidíte ve společnosti lidí, na nákupech či baťůžkářských zájezdech. Na svět se dívám optikou vlka samotáře. Mé makrofotografie: https://jaroslavburda.rajce.idnes.cz/ Mé grafické práce a rukodělná výroba: https://corvus-art.rajce.idnes.cz/ Mé články pro Muzikus: http://www.muzikus.cz/autori/jaroslav-burda/ Mé články pro Abyss: http://www.abysszine.com/redaktor.php?id=62 Mé stránky: www.NorahJones.cz

Publikované články

Blacksad: Under the Skin

19. 12. 2019 / Recenze

Soukromé očko, John Blacksad, se ujímá zapeklitého případu. Povedl se návrat Pendulo Studios na výsluní adventurního žánru?

Moons of Madness

27. 11. 2019 / Recenze

Dobrodružství Shanea Neweharta na Rudé planetě aneb jak se povedla další z mnoha hororových adventur na motivy příběhů H. P. Lovecrafta?

Draugen

11. 7. 2019 / Recenze

Novinka z pera Ragnara Tørnquista. Povedlo se překonat The Longest Journey někdejšímu matadorovi Funcom?

Fell Seal: Arbiter's Mark

6. 6. 2019 / Recenze

Taktické, tahové RPG z pera manželů Leclercových si bere za vzor modlu Final Fantasy. Jak se jim nízkorozpočtové Fell Seal: Arbiter's Mark povedlo?

Tales of the Neon Sea

23. 5. 2019 / Recenze

Pixel-artový Blade Runner v podání detektivní adventury Tales of the Neon Sea. Zapomeňte na Deckarda, přichází Mr. Mist!

Battlefleet Gothic: Armada II

1. 2. 2019 / Recenze

Virtuální admirálové, komandéři, hvězdopravci ke strojům! Na RTS nebi zazářila nová supernova jménem Battlefleet Gothic: Armada 2. Ještě vylad...

Mutant Year Zero: Road to Eden

13. 12. 2018 / Recenze

Taktická akce s důrazem na kombinaci průzkumu prostředí a tahových soubojů s kradmým pohybem v reálném čase. To vše v post-apokalyptickém Švé...

Kursk

5. 12. 2018 / Recenze

Ponorka Severního loďstva ruského válečného námořnictva K-141 Kursk, čeká na váš nástup na palubu! 154 metrů oceli a niklchromu. Hej hou, nám...

Mutant Year Zero: Road to Eden - dojmy z hraní

7. 11. 2018 / Preview

Zbrusu nová akční adventura s tahovými souboji, stealth přístupem a mutanty v hlavní roli. Zóna čeká jen na vás!

Return of the Obra Dinn

29. 10. 2018 / Recenze

Východoindická společnost posílá svého nejlepšího inspektora na palubu Obra Dinn! Překonal Lucas Pope svou populární prvotinu Papers, Please?

Dakar 18

3. 10. 2018 / Recenze

Nejtvrdší motosport světa nebyl nikdy nudnější, aneb jak nadějný projekt Dakar 18 zapadl až po střechu do vývojového bahna.

Green Hell - dojmy z hraní

13. 9. 2018 / Preview

Se survival žánrem se v posledních letech roztrhnul pytel. Jak náročné je přežití v deštném pralese?

Nejnovější diskuze