Jaroslav Burda

Jaroslav Burda

Informace o uživateli

...počat v podhorském městečku, obklopeném jizerskými kopci, věnuji se převážně přírodě, fotografování, hudbě a grafice. Mou životní vášní jsou louky, řeky a mokřady Jizerských hor, lesy, stráně a údolí Krkonoš, jejichž proměnlivé nálady a krásy se snažím zachytit na fotografiích. Jsem nadšený makrofotograf, amatérský entomolog - badatel, student runologie, knihomol. Rád poslouchám indické rágy a pohanskou hudbu v údolí řeky Jizery a vnímám ticho hvozdů vonících pryskyřicí a jehličím, obklopující horskou vesničku Kořenov. Makrofotografii a entomologii se seriózněji věnuji od léta 2017. Mým cílem je zachytit přírodu ve své podstatě, půvabu a unikátnosti, tudíž bez nepřirozených úprav a nepatřičných zásahů do fascinujícího koloběhu života. V lesích a na pasekách mě pravděpodobně objevíte skloněného nad roztodivnými houbami, brouky, lišejníky a mechy. Naopak mě pravděpodobně nikdy neuvidíte ve společnosti lidí, na nákupech či baťůžkářských zájezdech. Na svět se dívám optikou vlka samotáře. Mé makrofotografie: https://jaroslavburda.rajce.idnes.cz/ Mé grafické práce a rukodělná výroba: https://corvus-art.rajce.idnes.cz/ Mé články pro Muzikus: http://www.muzikus.cz/autori/jaroslav-burda/ Mé články pro Abyss: http://www.abysszine.com/redaktor.php?id=62 Mé stránky: www.NorahJones.cz

Publikované články

Mutant Year Zero: Road to Eden - dojmy z hraní

7. 11. 2018 / Preview

Zbrusu nová akční adventura s tahovými souboji, stealth přístupem a mutanty v hlavní roli. Zóna čeká jen na vás!

Return of the Obra Dinn

29. 10. 2018 / Recenze

Východoindická společnost posílá svého nejlepšího inspektora na palubu Obra Dinn! Překonal Lucas Pope svou populární prvotinu Papers, Please?

Dakar 18

3. 10. 2018 / Recenze

Nejtvrdší motosport světa nebyl nikdy nudnější, aneb jak nadějný projekt Dakar 18 zapadl až po střechu do vývojového bahna.

Green Hell - dojmy z hraní

13. 9. 2018 / Preview

Se survival žánrem se v posledních letech roztrhnul pytel. Jak náročné je přežití v deštném pralese?

Nejnovější diskuze