Vidcast #73: Nintendo Switch - první dojmy

přidáno: 24. 2. 2017, 10765 zhlédnutí

Poprvé jsme měli možnost osahat si a vyzkoušet novou konzoli od Nintenda. Jak se nám Switch zatím líbí a jaké tituly jsme si zahráli? To vše se dozvíte z našeho videa.

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20911201
jakubdavid napsal 27. 2. 2017 v 17.31

Tak tohle video mě přesvědčilo. Parádně vymyšlený stroj. Už jste si ho někdo předobjednal?

Nahlásit nevhodný obsah

20843606
MyBullet napsal 27. 2. 2017 v 11.15

Zkoušel jsem si v sobotu ráno Switch. A jak bylo narváno, tak odpoledne až jsem se dostal i k jiným hrám, než 1, 2 Switch. Protože jsem věděl, že Switch je dobrý ve dvou lidech, pozval jsem jednoho kamaráda, ať se jde na to podívat se mnou.

1, 2 Switch - sada miniher, na místě bylo mlékování, pistolnický duel a počítání kuliček.
Jak podotkl můj kamarád, sahat na vemena krávám je divné samo o sobě, ale když to dělají už i všichni ostatní, nějak vám to již nevadí (protiklad k lidem, kteří se cítí nesví z této minihry). Mne překvapilo jak ta hra je těžká a jak málo mléka se mi podařilo z vemene dostat oproti všem lidem, které jsem viděl hrát přede mnou. Ani mi nepřišlo, že by ten ovladač byl nějaký citlivý a dělal něco více, nežli jen vrněl nahoře, nebo dole.
U duelu nám zas přišly ovladače citlivé až moc. Neustálé střílení do písku jen díky neopatrnému zmáčknutí jedné ze dvou spouští na tak malém ovladači.
Počítání kuliček mi přišlo asi nejdivnější ze všech tří miniher. Když si dáte do krabičky tři kuličky, cítíte pohyb kuliček jiným způsobem, nežli ve Switchi, ale snad se zlepší tohle softwarovými updaty?

Arms je hra, na kterou se čekalo nakonec ještě déle, než na Zeldu. Přesto je dobrá věc, takhle namlátit kamarádovi pěkně názorně. Když jednou vystřelíte jednu svou pěst, musíte čekat, než se vrátí, či je sražena, aby bylo možné ji použít zpět. A když hrajete na největší vzdálenost oba, sice to vytváří možná taktickou hru, akorát ji i značně zpomaluje. Na otázku jak dělat třeba kotrmelce pro úhyb jsem nedostal odpověď.
Nevýhoda pro hraní dvou hráčů na jedné obrazovce je, že si musíte dokoupit další sadu JoyCon-ů. A to není zrovna nejlevnější záležitost, asi dvojnásobek Pro ovladače.

Street Fighter II - hra, která se hraje velmi pěkně i po tolika letech. A jako vždy, hráč, který se jako první naučí kouzla (komba), získává značnou výhodu nad protivníkem. Promotér hádám nechával lidi vyhrát snad naschvál, když to hrál již druhý den v kuse.

Zelda - pěkné možnosti, stylizace mi vadí už čím dál víc, ale hraje se to mnohem lépe, než jsem od toho očekával

Mariokart 8 - hráno ve dvou hráčích na jedné obrazovce a musím uznat, že tohle mi přišlo jako nejhorší hra na ploše. Ano, i JustDance 2017 a další hry dávám výše, nežli zrovna tuto hru. Ve hře schází jakékoliv rozhlížení a kamera mi vadí, neboť mi neukazuje to, co chci vidět. Ani ovládání není zrovna nejintuitivnější. V závodech mi velice vadilo jak hra ještě usměrňuje hráče, aby zůstali aspoň na trati; ano první kolo jsem byl nadšený, ale než jsem dojel krátký tří kolový závod, byl jsem naštvaný ještě víc. Já jen doufám, že tahle výpomoc půjde vypnout, nebo snížit její intenzitu, v opačném případě nebudu potřebovat z příslušenství ani ty dva malé plastové volantky.

Splatoon 2 - běžná týmová střílečka, kterou ale hodně okoření, když si switch vezmete do svých pracek a nebudete hrát na Pro ovladači. stojíte na místě, otáčíte se dle toho, kde je nepřítel, pěkná věc. Vadil mi jen výběr místa na mapě, což by mohli učinit méně citlivé a také nízký skill protivníků. Což určitě bylo zapříčiněno náhodnými lidmi a také jsme to všichni hráli poprvé.

Snipperclips - Asi nejlepší hra na výstavní ploše. Zvláště když si lehnete se spoluhráčem na pohovku a … nerozumíte si, co chcete udělat a i ačkoliv jste prošli oba tutoriálem a instrukcemi člověka stojícího u konzole, neustále musíte druhému (proti-)hráči vysvětlovat co plánujete udělat. Jo, ale ten má krapet jinou představu. Možná přesně tu samou, co vy oněm, on má o vás.
Největší potěšení mám z toho, že hra bude hratelná i v jednom člověku. Bude totiž pro 1-4 hráče.

Bomberman - aneb, když vás počítačem ovládané postavy několikrát za sebou rozcupují, takže se vám o tom ani nechce psát

JustDance 2017 - na pohled je to jen tancování, ale když držíte ten maličký JoyCon, hned ta hra přijde ještě divnější, nežli tahat krávu za vemeno (virtuálně - 1,2Switch). Hra snímá jen pohyb ovladače, který držíte, na obrazovce se to krásně objeví, že postava, kterou máte imitovat, má barevnou rukavici. Takže pokud neležíte doma na pohovce a jen mírně nehýbete rukou, tak zvláště ve dvou lidech je tohle věc, kvůli které se vyplatí si nějakou konzoli pořídit, zvláště jestli máte přítelkyni, které stále vadí, že má nedostatek pohybu a zároveň má hudbu ráda (snad mi tuhle hru neomlátí o hlavu hned po první skladbě).

Hardware
JoyCon Grip - držák na oba Joycony mi přišel asi nejhorší možnost, jak cokoliv hrát. Na tomhle se násobí pocit z toho, jak jsou ty ovladače malinkaté. Lepší možnost mi přijde připevnit si JoyCony ke konzoli a bude se vám hrát tisíckrát lépe.
Pro Ovladač - vypadá jako klasický gamepad, a dokonce se na něm i tak hraje. Má oproti držáku (grip) příjemné propozice na mé malé ruce a určitě se mi hrálo na něm lépe, nežli na něpříjemném Gripu. Určitě je tohle jasná koupě, pokud někdo chce Switch.
JoyCony - V některých chvílích možná můžou připadat malé, ale jsou úžasné a v mnochých situacích to vůbec nevadí. Ano, většinou záleží na tom, jakou hrajete hru, ale stejně stále lepší, nežli Grip. Tlačítka někdy až moc citlivé, když jej nedržíte před sebou herně (zdravím minihru QuickDraw).

Editováno: 27. 02. 2017 v 11.19

Nahlásit nevhodný obsah

20909380
Vrzalík napsal 25. 2. 2017 v 09.34

Mám na Switch obdobný názor jako vy. Měl by mít daleko větší podporu třetích stran a Nintendo by jej mělo spíše propagovat jako handheld. Pak bych s ním neměl problém. Tak mě napadá, můžu s Nintendo Pro Controllerem hrát na PC? Uvažuji o novém gamepadu pro PC.

Nahlásit nevhodný obsah

11007919
McJabbo napsal 25. 2. 2017 v 08.46

proč bych si měl pořizovat tuhle absolutní kravinu? :-) Neberte to špatně, ale pro člověka, který má PC je to fakt nepochopitelný, co to zase nintendo proboha zkouší? vždyť to je uplně o ničem ... a fakt nejsem nějakej zaujatej pcčkář ... proooč? Bože hovadina a už fakt nintendo nechápu, o co jim jde

jinak super video, informativní až do maxima - proboha ale to někdo fakt používá? hraje na tom? PROČ?
Bomber man... zastřelte mě... Když i jenom v browseru je tahle hra už dávno dotažená do dokonalosti a nintendo si hraje jako na co?

Mario kart dobrý... akorát to už lidi mohli hrát na milionu jiných konzolí... a vlastně je to uplně stejný jako kdekoli jinde... užasná platforma, užasná...


Editováno: 25. 02. 2017 v 09.05

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 24. 2. 2017 v 19.54

Tak tohle je teda zatim fakt dost slabota. Možná, že něco zajímavějšího přinese EEE, ale moc v to nevěřim.
A taky nechápu, proč ten Switch propagujou jako home consoli místo handheldu.
Sám bych místo různejch party her radši uvítal moderní verze starejch her z NES jako třeba Contra, River City Ransom, Excite Bike, Ice Climber, The Blue Marlin, Mach Rider, Ike Ike Nekketsu Hockey, Ninja Gaiden, Eliminator Boat Duel, Arkanoid, Contra Force, TMNT, Double Dragon, Chase H.Q., Battle City, Kage, 1942, Bucky O' Hare atd atd...

Plus i úplně nový hry, ale hry s pořádnou hloubkou a ne tyhle jednohubky.

Editováno: 24. 02. 2017 v 19.55

Nahlásit nevhodný obsah