Vidcast #60: Heroes of Might and Magic

přidáno: 9. 9. 2015, 15066 zhlédnutí

Heroes jsou prostě jen jedni, nebo vlastně rovnou sedmery. Strategické RPG letos slaví 20 let od vydání prvního dílu a my si půjdeme zavzpomínat na tu dlouhou cestu, kterou série za tu dobu ušla.

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
10967336
soutezem napsal 10. 9. 2015 v 10.52

Skoda, ze nejste kluci jeste o trosku starsi, protoze pak byste zacinali bud tou jednickou nebo rovnou Kings Bounty :)
Prave KB bych osobne oznacil za zakladatele tohodle typu her. Dnes kdyz existuje KB jako nezavisla serie (a ne moc dobra) to tak nevypada, ale tak to proste bylo.

Nahlásit nevhodný obsah

20868734
Davidus napsal 9. 9. 2015 v 21.29

Já osobně jsem začínal na jedničce (a to jsem cca o 10 let mladší, jak Vojtové a Jirka :-D ) a musím říct, že když jsem jí hrál nedávno, tak mi to stále přišlo dostatečně zábavný k tomu, abych u toho na několik hodin zůstal. Grafika je nadčasová - kreslená, pohádková, krásná... A tohle platí dvojnásobně u dvojky. Hrát druhý díl dnes mě vůbec neuráží, ani mi nedává žádný negativní pocity, ale ocitnu se díky tomu v jiným pohádkovým světě asi tak, jako kdybych si četl pohádkovou knížku. (dost tomu napomáhá ta ilustrace / grafika :-D ) a vsadím se, že kdyby dvojka vyšla dnes, jako ,,indie,, hra, tak jsou z ní všichni odvařený. A co musím dodat... Muzika ze druhýho dílu (z prvního si nepamatuju :D) je dokonalá a občas si pobrukuju např. úvodní melodii :D
Ke trojce asi nejde nic dodat... Dokonalost nevylepšíš... o tom svědčí i pokud o vylepšení v podobě HD... když prostě někdo šáhne na mistrovský dílo, tak ho jenom zkazí, to je přece jasný :D
4.díl, to musím uznat, že byl hrozně divnej.. já osobně jsem si k němu našel cestu až po delší době... ze začátku jsem ho ale proklínal, jak jsem mohl... po několika letech, kdy jsme to s bráchou hráli spolu, tak nenávist zmizela (určitě to bylo hlavně díky tomu, že jsme to hráli ve dvou) a pak mě to celkem chytlo i na single... ale furt to beru tak, že to je horší část HOMAM.
Ano. o pátém dílu jsem mluvil, jako o trojce v moderní grafice :D a musím říct, že jsem u toho proseděl neskutečný kvanta času :D byla to perfektní hra 3D pohled na města mě sice občas trošku dráždil, ale např, když bylo město kompletní a kamera přeletovala ze všech úhlů, tak to byl majestátný pohled... Trošku souhlasím s nevyvážeností národů, protože pekelníci tam byli (hlavně díky možnosti duplikace (,,pekelný bráně,, ?) ) téměř neporazitelný. ale ve výsledku + datáče - možnost dvou vylepšení, příběh, muzika... boží, fakt perfektní.
6. díl jsem bohužel neměl možnost si zahrát, ale celkem mě to láká... Souhlasím s tím, že 6. díl se po oslavném příchodu vytratil jako pára nad hrncem a už jsem o něm nikdy neslyšel až do oznámení 7.dílu, kdy jsem si řekl : ajo... ona už vlastně byla i šestka :D:D ...
(jen tak mimochodem... schopnosti bojovníku byly ( v dost omezený míře)i ve třetím dílu... např. džin mohl sesílat kouzla, archanděl mohl oživovat.... :D )
Za to pivo bych asi zabíjel :D ... nebo hlavně za tu lahev :( :D
Tak, teď už zbývá jen čekat na další díl a držet palce, ať se další díl vyvede :)

Nahlásit nevhodný obsah

20877020
Tvůj vlhký sen napsal 9. 9. 2015 v 19.53

Informativní, profesionální a hlavně PLNÉ HUMORU. Takové Hrej.cz má být ;) Díky kluci!

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 9. 9. 2015 v 19.39

No já začal u třetího dílu (kompletní edice) drahně let nazpátek a hrál jsem vždycky jen kampaň. Skirmish mě nudil a multiplayer je kategorie sama pro sebe (tudíž lepší ji nechat osamotě :)

Nahlásit nevhodný obsah