Retro Hrajte s námi: The Warriors (2005)

přidáno: 13. 2. 2017, 13248 zhlédnutí

Podíváme se na zoubek jedné z nejlepších nedoceněných her od Rockstaru.

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20892038
fikee napsal 16. 2. 2017 v 20.25

JCDenton: Jop, Warriors jsem videl pred par lety uplnou nahodou a je to hodne zajimava zalezitost. Zadnej div ze je z toho kult. :)

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 16. 2. 2017 v 03.54

"Latest sports news off the streets boppers. The Baseball Furies dropped the ball, made an error. Our friends are on second base and trying to make it all the way home. But the inside word is, that the odds are against them. Stay tuned boppers, stay tuned."

Wow, retro video o The Warriors!! Díky pánové.

Na tuhle hru jsme s kámošema byli fakt dost nahypovaný. Tenkrát bylo velkým překvapením, že vůbec vyjde, no a když se ukázalo, že to dělá R* Games, tak to byla hned i záruka kvality.

Totální filmová klasika převedená do videohry - špinavý, zaplivaný uličky New York City konce 70. let...Harlem, Soho, The Bronx, Manhattan, Queens, Brooklyn a samozřejmě legendární Coney Island se svejma pouťovejma atrakcema, Surf Avenue, horskou dráhou Cyclone a hlavně se svým ikonickým Wonderwheelem a poblikávajícíma neonovýma světýlkama.

Možnost hrát za všechny členy gangu - Cleon, Swan, Vermin, Rembrandt, Snow, Cochise, Fox, Cowboy a Ajax. Perfektní stylizace, každej z nich okamžitě rozpoznatelnej a to nejen vzhledem, ale i bojovým stylem a hláškama.

To samý i všechny ty gangy na který se dá narazit a za který se dá dokonce i hrát - the Moonrunners, the Rogues, Turnbull AC, the Hurricanes, the Orphans, the Gramercy Riffs, the Panzers, the Baseball Furies, the Satans Mothers, the Electric Eliminators, the Saracens, the Boppers, the Hi-Hats, the Lizzies, the Punks atd...každej z nich pěkně unikátní outfit, colors a taky turf, kterej jim patřil.

Parádní dialogy a hlášky, který ještě dnes dokážu citovat, i kdyby mě vzbudili o půlnoci, stejně tak jako třeba všechny dialogy z GTA: Vice City.

Ten cool propracovanej bojovej systém s naprosto dirty úderama, kopama, házením, mlácením hlavou o zeď, chytačkama a krutejma speciálama!! Můj fave Warrior - Vermin, měl obzvlášť hustej finisher - kopnutí do koulí vší silou do protivníka ležícího na zádech na zemi.

Ono to celý řezání se s ostatníma gangama, fízlama a bezďákama bylo úplně crazy, protože všechny postavy na obrazovce se mlátily, co to šlo a nikdo nečekal, co na to hráč a že na něj budou chodit jen po jednom jako v Assassins Creed. Všude kolem hráče klubka rvoucích se týpků, občas někdo proletěl do výlohy, občas někdo po někom hodil televizi anebo ho pobodal uraženou lahví, prostě surová bitka jak má bejt!! A "férovky" 9 na 3 taky nebyly ničím neobvyklým a pamatuju, že jsme párkrát dostali s kámošem nakládačku i při hraní kooperace, takže snadná hra to taky nebyla.

Možnost hrát všechny mise v kooperaci, včetně modů jako TDM, KOTH, Survival byla super věc a je škoda, že dnes se splitscreen vlastně už skoro ani nedělá.

A ten soundtrack fantastickej!! Vivien Vee - Remeber, the Angry Cocks (hraná naživo při misi v hideout baru Turnbull ACs), Joe Walsh - In the city, Genya Ravan - Love is a fire, Desmond Child - Last of an ancient breed, Barry de Vorzon - The Warriors theme...dodnes mám ten soundtrack vystavenej vedle ostatních srdcovek.

Moc rád bych viděl ještě nějakou další hru s updatovaným, moderním, komplexním bojovým systémem, kde lze využívat prostředí a věci válící se okolo jako to bylo v The Warriors. The Warriors byli takovým moderním Double Dragonem, Final Fightem, Streets of Rage atd, ale s větší hloubkou a takováhle hra v roce 2017 by byla jako zjevení. Možná v tom Lets Play mohl Jirka ještě zmínit, že se po dohrání zpřístupnila minihra podobná právě těmhle sidescrolling mlátičkám z 80. let.

Co k tomu víc říct? The Warriors - nejleší hra podle filmu a jedna z nejzábavnějších her na PS2 vůbec.

R* Toronto se tenkrát opravdu vytáhlo.

Všem, který ta hra minula, si to doporučuju zahrát, protože i přes zastaralou grafiku a ovládání má ta hra pořád dost co nabídnout. Minimálně ty hlášky a hromadný bitky jsou furt šleha. A i ten příběh rekrutování členů gangu a poté i to, co se odehrálo v tom filmu.

Zajímavostí je, že v roce '79 ovládal Coney Island gang jménem the Homicides a tvůrci filmu jim museli zaplatit, aby mohli tagovat graffiti přes jejich Homicides tags.

"You’re standing right now with a hundred delegates from a hundred gangs and there’s over a hundred more. That’s 20000 hardcore members, 40000 counting affiliates and 20000 more not organised, but ready to fight. 60000 soldiers!! Now there ain’t but 20000 police in the whole town. Can you dig it??"

Úplně jsem zapomněl zmínit, že pravděpodobně ještě dnes by se v Chomutově dalo najít aspoň pár Warriors tagů :P

Editováno: 16. 02. 2017 v 04.06

Nahlásit nevhodný obsah

20842783
Skeltor napsal 14. 2. 2017 v 22.08

Super Let´s Play hoši! Jinak určitě bych uvítal podívat se v budoucnu i na ten zmiňovaný Marc Ecko´s Getting Up:)

Nahlásit nevhodný obsah

20873482
JCDenton napsal 14. 2. 2017 v 21.56

Jinak jsem se dnes podíval na film a je to i dneska perfektní podívaná, tak za mě určitě dopuručuji, jinak myslím, že hra byla u nás opomenuta, protože nevyšla na konzole, jak bylo zmíněno, taky mě minula a jsem přesvědčen, že to bylo kvůli tomu, že v roce 2005 jsem pomalu ani nevěděl, co to konzole je....jinak do budoucna by bylo fajn zahrát i ten Manhunt, znám jen kontroverzi okolo něj, ale nemám o něm vůbec ponětí. Jinak, když o něm Pavel mluvil, tak ho i hrál? Že by se toho zhostil :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 14. 2. 2017 v 19.59

Co to je?! :D O tom jsem snad NIKDY neslyšel. No to musím zítra zkouknout!

Nahlásit nevhodný obsah

20873482
JCDenton napsal 14. 2. 2017 v 12.56

Skvělý, skvělý, skvělý....tak má vypadat retro!!! :-)

Nahlásit nevhodný obsah