Pozor, spoiler! - Firewatch

přidáno: 8. 2. 2016, 19993 zhlédnutí

Namísto analýzy si tentokrát bez obalu povídáme o příběhu hry Firewatch, který patří mezi její největší přednosti, ačkoliv hráč dlouho vlastně ani netuší, co se ve hře vlastně děje.

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876000
The Undead End napsal 14. 2. 2016 v 00.49

Bych chtěl vidět, kolik profesionálních videoherních webů má takový servis, že se k něčemu tak malichernému, jako je kritika jednoho diváka z tisíců v diskusi, obratem opakovaně vyjádří současný i bývalý šéfredaktor.

Tomu říkám A+ customer service.

Nahlásit nevhodný obsah

1236185
Zdeněk Princ napsal 9. 2. 2016 v 15.36

Kae: Fakt mi přijde, že děláš z komára velblouda a to dost attention whore způsobem, nezlob se. To, že se ve hře "něco" stane, bylo patrný i z trailerů, kde byla na záběrech noc a vyskytly se tam za tónů dramatický hudby nějaký postavy. Fakt, že dopředu vím, že to asi zrovna nebude muzikál pro teenagery, ale něco mysterióznějšího, ve mně vyvolává jen další zvědavost a rozhodně ne nějaký pocit znehodnoceného zážitku. Samozřejmě nemůžu mluvit za tebe, ale znechucení je pocit, kterej dle mýho fakt není na místě nehledě na to, že tě nikdo nenutí nic číst ani poslouchat, pokud sám víš, jak přehnaně citlivý na takové věci jsi.

Nahlásit nevhodný obsah

20875216
Kae napsal 9. 2. 2016 v 14.31

TomKQT: Největší tahák tohohle titulu je že nevíš v co se to rozvine, takže se počítalo s tím že ty jako hráč použiješ fantasii a budeš si dávat střípky do hromady. (Alespon tak jsem to pochopil při prezentaci na E3). Určením žánru tím zabiješ podstatnou část hry, která je skrytá v očekávání a překvapení.
Nadělám aféru, nevyvolávám neexistujcí problémy jen píšu svůj názor a pocity zklamání. Autoři hry to měli skvěle vymyšlený a pak někdo začne vypouštět informace dopředu = znehodnocení hry/zážitku.
Už se k tomu nechci vyjadřovat jsem víc znechucený než dopoledne, místo abych se na hru těšil.

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 9. 2. 2016 v 13.04

Kae: Ne, je to o něčem jiném. Když jsi nechtěl vědět ani tak zásadní věc, jako co to vlastně je za hru (nikoliv detaily příběhu, prostě jen jestli je to hra romantická nebo thriller), tak bych snad očekával, že video ukazující záznam hraní bude to poslední, co bys vyhledával. Je úplně jedno, jestli říkají na začátku, že nevyzradí příběh, zvraty atd. Prostě budou hrát tu hru, takže už z logického principu něco ukázat (prozradit) musí, ne?
Hele, jak říkám, děláš z toho zbytečně obrovskou aféru. Pokud jsi chtěl být kompletně překvapen, neměl sis aktivně nic vyhledávat a jediné, co ti hrej.cz mohl nechtěně vyzradit, je ten podtitulek recenze, ten nejde přehlédnout. Wow, takže víš, že to je thriller. Sorry, ale nadávat na tohle je asi jako nadávat na to, že ti plakát před kinem prozradí, že jdeš na komedii a ne na horor.
Sledovat let's play video byl tvůj dobrovolný naprosto riskantní počin. A v těchto souvislostech i dost nesmyslný.
A videu Pozor spoiler se můžeš vyhnout zcela.
Já žádný problém nevidím, tak ho nevyvolávej uměle.

Editováno: 9. 02. 2016 v 13.05

Nahlásit nevhodný obsah

20865000
Blábol napsal 9. 2. 2016 v 12.17

Jiří Bigas:
Jediné co se vám zatím daří tímto dílem Vašeho pořadu je mě nezkutečně provokovat tím, že vy už jste to hráli a já ještě ne!! :D (prosím berte to s vtipem) Nebudu tady jako někteří si vylévat svou frustraci z dětství a rozhodně nesouhlasím s tím, že na vydání spoileru se mělo počkat týden. Jistě pro lidi, kteří tu hru nechtějí hrát, je jim to jedno kdy to video vyjde je tahle doba vydání plus... Takže zde je má podpora a pochvala za to, jak rychle jste všechny články, novinky, videa o firewatch vydali. ALE! Myslím si že, to bylo poněkud nediplomatické. Alespoň s tím spoilerem jste měli počkat do dne, potažmo v tomto případě, hodiny vydání :) Jelikož lidi, které to nezajímá by jste i tak zaujali a některé agresivní jedince možná uklidnili a tak trošku méně provokovali ty - co se na tu hru opravdu těší a mají z ní nějaká očekávání :D

Editováno: 9. 02. 2016 v 12.18

Nahlásit nevhodný obsah

20875216
Kae napsal 9. 2. 2016 v 11.36

Dobrá tedy "hrej je nej" a už vás budu jen chválit... =)
Za příjmení se omlouvám nenapadlo by mě, že někoho urazí vlastní příjmení.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 9. 2. 2016 v 11.15

Kae: Já sice nenarážel konkrétně na tebe, protože tohle principiální nepochopení konceptu pořadu se tu opakovaně objevovalo už v minulosti, natož pak, abych někoho urážel, ale to už myslím v momentě, kdy se sebe pokřikujeme příjmením jako na základní škole, asi nemá smysl řešit.

Editováno: 9. 02. 2016 v 11.18

Nahlásit nevhodný obsah

20875216
Kae napsal 9. 2. 2016 v 11.14

TomKQT: Ty se nejak nezvládneš soustředit na text? Psal jsem že na začátu řekli, že nic neprozradí proto jsem se díval. Bylo to upravené demo, které nemělo napovědět nic i když se stalo. Podtitul recenze tomu se nedalo vyhnout.

Nahlásit nevhodný obsah

20875216
Kae napsal 9. 2. 2016 v 11.04

Jiří Bigas: To bude tím že něco pořád zmateně opakuju víš. Báječná úcta k cizímu názoru. Já se snažil, aby můj názor byl srozumitelný bez urážek, ale asi nejsem takový profesionál jako ty Bigasi.

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 9. 2. 2016 v 10.58

Kae: Promiň, ale to celé vůbec nedává smysl. Na jednu stranu ti zásadně vadí vyzrazení toho, že ta hra není romantická túra, ale thriller jako řemen. Na druhou stranu ses ale očividně zcela dobrovolně díval na let's play video?
Tu tvou tvrdou kritiku pak přece nemůže nikdo brát vážně.

Editováno: 9. 02. 2016 v 10.59

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 9. 2. 2016 v 10.54

Ta výtka od Kae by snad dávala (malý) smysl jen v případě, kdyby hrej.cz bylo jediným zdrojem na internetu, který nějaký spoiler o té hře obsahuje. Je to tak? Nevím, ale pochybuju.
V opačném případě není potřeba si nad tou kritikou moc lámat hlavu. Video je jasně označeno a navíc je to video - takže šance, že by si omylen nechtěně někdo něco sám zjistil, je nulová. A pokud to berete tak, že video může být zdrojem informace pro vašeho známého, který to následně vyslepičí vám, pak je chyba v lidech kolem vás, ne ve hrej.cz...

Nahlásit nevhodný obsah

20875216
Kae napsal 9. 2. 2016 v 10.50

Ach jo ted už i recenze, která už v podtitulku zařadila hru do specifického žánru. Díky moc právě mi přestříhli nitky fantasie, které se mi rozběhli různými směry.A i včera "v hrajte s námi" kdy jste na začátku slíbíli že nic nebudete prozrazovat, jste došly ke zvratu který dost napovídal (plot). Zrovna od Vás bych takový podraz nečekal.

Nahlásit nevhodný obsah

20822354
Jiří Bigas napsal 9. 2. 2016 v 10.35

Kae: Zaprvé, tohle není článek. Zadruhé, nic jsme nezničili. Žádná informace se k tobě nechtěně nedostane. Buď si video pustíš, nebo ne. Vydali jsem vše v jeden den - recenzi, pořad Pozor, spoiler! i hráli hru živě, abychom nabídli čtenářům kompletní pokrytí. K tomuto videu se každý může vrátit, jakmile hru dohraje a kdy sám uzná za vhodné. Je naprosto jasné, že si ho nemá pouštět někdo, kdo se na hru chystá a zatím se k ní nedostal.

Proč počkat "třeba týden", proč ne třeba den, nebo 14 dní? Pointa je, že hra je tak intenzivní, že ji někdo může pokořit ihned po vydání a jedno posezení a teď už ví, že jakmile se s ní vypořádá, může se k nám vrátit a porovnat vlastní dojmy s našimi. Je to povídání o hře bez obalu. Smyslem není nikomu spoilovat příběh, jak tu pořád někdo zameteně opakuje. Chtěli jsme probrat s Vojtou hru takovým způsobem, kterým to právě vzhledem k její podstatě recenze neumožňuje.

Nahlásit nevhodný obsah

20875216
Kae napsal 9. 2. 2016 v 10.27

Geniální nápad vydat článek spoiler o hře která vychází až za 9 hodin. Obzvlášt u takové, kde se hodně dbá na to aby se nic dopředu nevyzradilo. Myslím že největší kouzlo téhle hry bude oběvování toho přísně střeženého tajemství, které jste nedomyšleným rozhodnutím právě zničily. Jasně, že nemusím kliknout a dívat se dopředu, ale tu informaci jste vypustily před vydáním Vy a nechtěně se tak ke mě může dostat. Jinak rubriku spoiler mám docela rád, jen stačilo počkat třeba týden.

Nahlásit nevhodný obsah