Hrajte s námi: Banished #2

přidáno: 24. 2. 2014, 31730 zhlédnutí

Hra Banished nám v redakci učarovala, podíváme se na ni znovu, tentokráte pohledem Zdeňka, který se snaží zachránit svoji vesnici z malé krize!

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
-1
cheap_viagra napsal 14. 11. 2014 v 13.22

Hello!
http://generictabsvia5.com/ , , http://canadianpharmacy5online.com/ , , http://canadianpharmacy5online.com/cont… , , http://pcpfcu.org/ , , http://pcpfcu.org/holidays.html , ,

Nahlásit nevhodný obsah

-1
lenka napsal 20. 4. 2014 v 21.11

když chci stavět a otočit budovu prosím o radu jak,nevím jak to otočit-hlavně rybárnu dík předem za radu

Nahlásit nevhodný obsah

20858397
Tarmenel napsal 27. 2. 2014 v 19.25

GarbaJoe: Jo, zrovna tak dva měsíce zpátky jsem na ni náhodou narazil na steamu i s českým dabingem, tak jsem si zavzpomínal. Mimo jiné na to, jak zatraceně dlouhé tam jsou mise, v jedné pokročilé jsem utopil 8 hodin. Skvělá hra a stále hratelná i koukatelná.

Editováno: 27. 02. 2014 v 19.26

Nahlásit nevhodný obsah

-1
GarbaJoe napsal 27. 2. 2014 v 15.51

Pamatujete si knights and merchants?Krmení 60hlavové armády zaměstnalo všechny šerpy.Tím pádem plný pekárny,mlýny i farmářské příbytky suroviny,které nikdo nestěhoval.

Nahlásit nevhodný obsah

20858397
Tarmenel napsal 27. 2. 2014 v 01.18

Dalajláma: Bourání funguje jednoduše, označíš budovy k zbourání (v menu pro zadávání těžby) a u nich se objeví časová osa, kdy k tomu dojde, zpátky ti to vrátí i suroviny z rozestavěných budov. Doly bourat jdou, ale vznikají po nich vždy pozůstatky v krajině (lomy i doly), kterých se poté nelze zbavit.
Ps: pozor kam dáváš cesty, nemýlím-li se, ty už bořit nejdou a nic na nich nejde postavit. Př. špatně udělaná pěšinka podél hor účinně brání ve stavbě dolů.

Editováno: 27. 02. 2014 v 01.19

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Dalajláma napsal 26. 2. 2014 v 12.24

Otázka: Když postavím důl a ten důl se po čase vyčerpá, můžu ten důl zbourat? Respektive, jak je to ve hře konkrétně s bouráním budov?

Nahlásit nevhodný obsah

-1
fastscalp napsal 26. 2. 2014 v 12.03

Já hraje střední mapu, mám 320 lidí, dvě školy dvě kaple, každý rok vyprodukuju 35000 jídla a pokaždý mám tím pádem 5000 jídla navíc. muj jediný problém je že i přes zdánlivou sobestacnost, vymírání obyvatelstva, nízká porodnost a následně málo pracantů, proto je nutné neustále stavět

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Storker napsal 26. 2. 2014 v 08.28

Bohuzel jse zive vysilani nestihl tak koukam na zaznam. Jsem teprve ve 24 minute a doufam ze do konce toho zaznamu prijdes na to ze nemas uhli.Navic uhli je skvele palivo a neplitva se pak tolik drevem, takze ti vystaci prace samotnych logru. Take je dobre nastavovat prace lidem sezone. Jaro hodis farmare. Po sklizni je rozmistit jinam. Priklad na zimu je hodit aby tezily uhli. Take je dobre mit vetsi mnozstvi velkych farem a udelat si zasoby klidne dopredu. Cena obchodniku 2500 pak neni vubec problem kdyz mas takove mnozstvi jidla.
Kouzlo skoly jsem zatim neobjevil. farmari stale dle me pracuji stejne. Jediny rozdil je v tom, ze clovicek nedospeje v 10 ale az po skole. Pri nedostatku lidi je dobre zavrit skolu a ti co studuji budou okamzite dospeli. Je toho mnohem vice, toto jsou ty nejdulezitejsi typy.

Nahlásit nevhodný obsah

-1
jezevec napsal 25. 2. 2014 v 23.35

zdenek neni zrovna velky strateg a planovac...obcas jsou vase videa super, obcas se musim placat do hlavy

Nahlásit nevhodný obsah

-1
Tataboj napsal 25. 2. 2014 v 18.16

Minecrafák začal točit Banished? A já mu zrovna zrušil odběr. :(

Nahlásit nevhodný obsah

20858397
Tarmenel napsal 25. 2. 2014 v 15.39

Na úvod, hra je skvělá a vás rád sleduji, ostatně k této hře jste mě přivedli vy, ale měl bych pár doplnění na základě mých zkušeností, jelikož by některé informace mohly nové hráče zmást.
1. Nastavovat množství surovin lze, ale pouze globálně (od jakého množství už nemají do sýpek přijímat jídlo atd.) 2. Vzdělání nemá vliv na možnost výroby lepších nástrojů, lze je vyrábět i s analfabety. (viz. úvod videa) 3. Obchod – A, obchodníci nekupují jídlo, nejlépe je jim nabízet druhotné suroviny (kůže, vlna, uhlí,…), nebo hotové výrobky (nejlépe se mi osvědčilo oblečení a z počátku železné nástroje). B, Slepice stačí na založení chovu jedna, ale dobytek a ovce jsou třeba k množení po dvou. 4. Divoká zvěř i jedovaté rostliny ve hře jsou, ale pouze ve formě událostí vážící se na smrt člověka. Oznámení: „Lovce sežral medvěd.“ „Rodina se otrávila bobulemi.“. 5. Místo ke stavbě je lépe před samotným zadáním stavby vyčistit dohola s nádeníky, jelikož to výrazně zkracuje dobu stavby.
Hra je kvalitní, leč má své mouchy, při populaci kolem 400 lidí mi opakovaně erroruje v důsledku selhání funkce save (auto i manuál), pak je tam pár zvláštností typu: dobytek jdoucí na nové pastviny cupitá po dně jezera v řadě (zvláště vtipné u slepic když jich ťape pod vodou 30). Mám osobní podezření, že občas zahapruje i umělá inteligence vesničanů či výpočetní model. Každopádně hru doporučuji, je to skvělá budovatelská strategie a to i v konkurenci starších titulů (Stronghold, Tropico, Caesar,…).
PS: Vojto, máš zcela pravdu, Tropico 4. je super. .-)

Editováno: 25. 02. 2014 v 15.41

Nahlásit nevhodný obsah

-1
DaveCZ89 napsal 25. 2. 2014 v 15.25

Aaaaa čím déle koukám, tím více jsem zděšen :D Ten okruh okolo marketu označuje plochu, kterou bude market obsluhovat (domy, kovář, krejčí), jinými slovy všichni kdo žijí nebo pracují v kruhu budou chodit do marketu, ne do skladů či sýpek. Ale ten prodavač chodí i do skladů a sýpek mimo tento okruh. Což je stěžejní v pokročilejší fázi hry, kdy na jedné straně vesnice těžíte železo, na druhé straně uhlí a na třetí straně máte kováře. Merket zlepšuje distribuci všech surovin. Dále doporučuji zapnout si to log okénko. Všechny události jsou v něm písemně. Například jak Vojta správně podotknul, že pokud zemře farmář z důvodu vysokého věku, tak ho nahradí volný pracovník. Samozřejmě pouze v případě, že je k dispozici.
Vděčím Vám za objevení této hry, ale ty Vaše mystifikace Vám pánové neodpustím. :D Škoda, že jsem prošvihl online vysílání neb bych mohl okamžitě napravovat všechny nejasnosti. Každopádně chápu, že veškerý čas nemůžete věnovat Bansihed, takže omlouvám, ale neodpouštím! :) Hezký den všem

Nahlásit nevhodný obsah

-1
DaveCZ89 napsal 25. 2. 2014 v 14.38

Měl bych pár poznámek. Ono to rozdělování pracovníků funguje právě že dost dobře. V případě, že mám dva lovce a nastaveno maximum 4 a 4 (poměr 1:1), tak po přidělení dvou pracovníků se rozdělí na 1/4 a 1/4. Když začnete měnit ty maximální kapacity, měníte poměr rozdělení pracovníků v případě, že jich je méně než je suma maximálních kapacit daného oboru. Například když budu mít dva lovce s max. kap. 4 a 2 (poměr 2:1), tak po přidělení 3 pracovníků bude obsazení 2/4 a 1/2. Funguje to naopak velice dobře, ne jak tvrdíte ve videu.
To označování těžby... ono proto to jde zrušit, když něco začnou dělat, tak na tom makaj. Takže buď se vyhnu tomu, že označím miliardu km^2 a nebo když vidím, že to nestihnou za zimu pokácet a je třeba aby šli na jaře na pole, tak ten úkol zruším. Píšu to proto, protože hru neprávem shazujete v bodech, které fungují. Ještě mě napadl jeden detail. Zatím mám vesnici, či spíše město s 600 obyvateli. Je třeba pamatovat na to, že každé vaše rozhodnutí se neprojeví ihned, ale s určitým časovým odstupem. Podobně grafy v radnici se zobrazují se zpožděním. Což hodně odpovídá realitě operativního řízení si myslím. Je to skvělá hra, která vás nutí navrhovat layout vesnic tak, jak ve skutečnosti, protože je to prostě efektivní. :)

Nahlásit nevhodný obsah

7397710
ganz napsal 24. 2. 2014 v 19.10

Jelikož jsem nestihl stream, tak bych se zde velice rád rozpovídal na téma Banished, ale v diskuzi máte omezený počet znaků, což je pro mě škoda, ale na druhou stranu to chápu :). Vojto pokud bys měl čas a náladu si pokecat o Banished, klidně mi napiš na steam Striker011. Myslím, že ti můžu pár věcí říct a poradit co ještě nevíš, alespoň podle dnešního streamu. Obrázek mého města - http://ulozto.cz/xrBqSQBZ/1-jpg (obrázek je pro přehlednost moc velký na obrázkové uložiště)-> momentálně já mám problém s nástroji :D. Díky za let´s play!

Editováno: 24. 02. 2014 v 19.14

Nahlásit nevhodný obsah