Kazumasa Iwao a Šigeru Ómori: Pokémon Ultra Sun a Ultra Moon nejsou výplňový díl

23. říjen 2017 15:00 / Vojta Dřevíkovský / Rozhovory / Diskuze (5)

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 26. 10. 2017 v 11.40

Po tolika letech poslouchání o Pokémonech jsem si pořídil Pokémon Y, zahrál, dohrál a docela se bavil. Dokonce tak moc, že jsem si pořídil Pokémon Sun. Ty hraji teď, odehráno cca 30 hodin (hraju jen single-player a kompetetivní části mne vůbec nezajímají) a bohužel se do hraní musím docela nutit. Hru třeba na několik týdnu odložím, pak si na ni vzpomenu, odehraji pár hodin a zase odložím. Netvrdím, že by to byla špatná hra, objektivně vzato je asi i lepší než X/Y. Problém je u mne asi v tom, že zatímco X/Y bylo první osobní setkání se sérií a vše bylo svěží, tak v Sun už vidím, jak je tam vše stejné -- stejné mechanismy, stejné postavy, stejní Pokémoni a stejný svět. Jistě, ono to není doslova stejné, ale ten pocit z toho všeho mám právě takový. Nejsou tam tělocvičny, ale výzvy a testy. No a? Jen změna formy, nikoliv obsahu. Není tam jeden kraj ale čtyři ostrovy. No a? Stejně tam jsou vzestupně očíslované cestičky a v důsledku v tom není žádný rozdíl.
Nejvíc mne asi na Pokémonech vyloženě štve jak je svět primitivní až dětinský. Chápu, že je to hra cílená na dětské publikum, ale věřím, že i tak by se to dalo udělat lépe -- aby se i dospělý víc bavil. Všechny lidi, které v Pokémon světe potkáte, stojí na svých místech, povídají si o Pokémonech a nic jiného neznají. Vejdete do jakékoliv budovy, šmejdíte kolem a nikdo to neřeší. Přijdete k paní u sporáku v kuchyni a ta vám předhodí jednu nebo dvě věty o Pokémonech. Potkáte turistu, školáka, vědce, policistu, farmáře, prostě kohokoliv a jediné co se od nich dozvíte je -- jedna nebo dvě věty o Pokémonech. Nebo si s vámi rovnou dají souboj s Pokémony!
Ten svět je prostě perverzní. Nic jiného v něm neexistuje než Pokémoni. Ti jsou domácí mazlíčci, pomocníci, přátelé, kolegové, zdroje energie, vědomostí, bohové(?) prostě alfa a omega všeho. A mne to nudí. Neprocházím živoucím smysluplným světem. Nebavím se se smysluplnými lidmi. Ten svět je mrtvý. Po ulicích nechodí lidé, po silnicích nejezdí auta. Nevidím nikdy, že by tam lidé žili životy, měli svoji "agendu".
A další pro mne obrovský problém: Ty hry nemají výraznější příběh. Jistě, malý klučina zachraňuje Pokémony, porazí nějaký gang zlých trenérů, sám se stane velkým trenérem a odhalí nějaké tajemství (za kterým vždy nakonec stojí nějaký legendární Pokémon). Ale tohle tady je dvacet let. Nic výrazného se nezměnilo i když se nám autoři pokaždé snaží namluvit něco jiného. Změna je ale vždy jen taková, jaká je změna motivací postav mezi stodvacátým a stodvacátým prvním dílem nekonečného seriálu.
Asi jsem moc kritický. Nejspíš jsem už moc starý na tuhle legendární herní sérii. Osobně jen vím, že po Sun si další díl zahraji jen pokud budou autoři výrazně odvážnější a udělají "dospěláčtější" díl se smysluplnějším světem a zajímavějším příběhem. Přijde mi, že i konkurenční Yokai Watch toto splňuje mnohem víc. A kdyby nebylo konkurence od hry Levelu 5, tak bychom se nedočkali ani těch několika inovací v Sun/Moon.

Editováno: 26. 10. 2017 v 11.43

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 25. 10. 2017 v 19.41

triple: Od X/Y? A dřív jako pokémoni měli inteligentní příběh? To je snad vtip, ne? :D

Nahlásit nevhodný obsah

20877004
triple napsal 25. 10. 2017 v 19.24

Ne, díky. Uz od X/Y jsou pokemoni nudnou hrou s hloupym pribehem a naprosto nulovym singlovym obsahem. To ze si muzu vyfotit pokemona nebo si s nim udelat fotku me vazne zily netrha.

Nahlásit nevhodný obsah

20843606
MyBullet napsal 24. 10. 2017 v 12.57

Vojto, díky za rozhovor!
Hlavně za podrobnosti kolem příběhu, že to není navazování atp. :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20884018
Auvicek napsal 23. 10. 2017 v 22.34

Docela zajímavé... 7 generace mě přiměla se do pokemonů vrátit byť jsem si před lety říkal, že po generace 4 se na to vykašlu

Nad čem ale dost přemýšlím jsou ty ultra verze

Článek mi trošku napověděl, děkuji za něj

Nahlásit nevhodný obsah