Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz

Watch Dogs Legion

Recenzovaná verze: Xbox One
28. říjen 2020 12:01 / Tadeáš Pepř / Recenze / Diskuze (15)

Související hra

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20925422
Nikdykde napsal 29. 10. 2020 v 11.45

Tadeáš Pepř: Aha, já jsem verzi na XOX kupoval možná až o pět měsíců později.
Takže to takhle měli podělané i na Xbox? Ti Ubisofti by skutečně na tomhle měli zamakat.
Jinak ano, v poslední době The Crew2 jezdím často, mají tam docela zábavné eventy (ne všechny, ale hodně z nich je fakt nápaditých) a už i poměrně slušnou nabídku aut.

Pustil jsem si vaše video z WD Legion a zjevně zatím jde o jedinou českou prezentaci, kterou můžu posílat kamarádům/tkám s tím, že se tu o hře skutečně něco dozví a uvidí pozitiva i negativa. Si musím pořádně nastavit, abych vaše nová videa viděl hned jak je natočíte.

U toho WD Legionu teda asi taky platí, že nejlepší je to koupit až opravené a pohromadě s DLC, že? Teda já už to koupil, ale asi ostatním bych to teda doporučil.

Nahlásit nevhodný obsah

20879501
Tadeáš Pepř napsal 29. 10. 2020 v 11.18

Nikdykde: Tak díky :) budu se snažit i dál. Já jsem Crew 2 hrál na tuším původním Xboxu One a tam byly hlavně problémy s fyzikou, nenačítáním textur a takové ty tradiční problémy, kdy se auta spawnovala na startu vzhůru nohama a podobně. Taky haprovalo načítání. Ale celkem nedávno jsem to zkoušel znovu a fungovalo to solidně, takže se Ubisoft alespoň snažil své problémy zažehlit.

U Legionu bych asi překousl všechno, ale to, jak často mi hra padala, při jakékoliv příležitosti, jsem už dlouho nezažil.

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 29. 10. 2020 v 11.04

Tadeáš Pepř: proto jsem přidal tu poznámku o tom, že jste to napsal slušně (to fakt nebyl sarkasmus, píšete pěkně). U ostatních konkurencí na českých herních webech to bylo skutečně někde na úrovni členů výboru na kontrolu délky můžských vlasů a reakce, včetně výrazů ve tváři a použitého jazyka, na úrovni rozladěných článků o západní mládeži z rudého práva.

I tak mi ale tyhle poznámky přijdou u sci-fi titulu prostě zvláštní.

Taky si myslím, že si tam vybere každý, poměrně dnešní klasickou modu jsem tam v dalším obchodě bez problémů našel.

Ad. zabugovanost – samozřejmě soudím dle svého hraní 3 hodiny na XOX a mýho kamaráda, 3 hodiny na PC. Pamatuju když vyšel Unity (na kartách od NVIDIA to neběželo vůbec) nebo Breakpoint nebo Divize 2 (v zásadě předběžný přístup, opravovaný postupně během celého roku) a proti tomu je Legion na poměry Ubi poměrně ještě doladěná hra - ale souhlasím s váma, že u tak velké společnosti jako je Ubisoft je to stále ostuda. Zjevně i to podivné generování NPCček bude jedna z věcí, co nejede vůbec dobře.

p.s. Crew 2 mi jel na PC i XOX celou dobu bez problémů, nebyl tam ale problém u DX12 na starších NVIDIA grafikách?

Nahlásit nevhodný obsah

20923037
Royal_Antagonist napsal 29. 10. 2020 v 10.54

Jako za mě je ta hra přesně taková, jaká slibovala, že bude. Jsou to takoví 3D pokémoni, s lidma místo pokémonů a vůbec to neni špatný. Jediný co tu hru (tradičně) pohřbívá je u mě jízdní model, kterej je úplně stejně votřesnej, jako ve všech hrách od ubisoftu, kde musí bejt nějakej jízdní model.
Na to, že se v autě stráví většina času, kterej se tráví přepravou je to pro mě fakt už nepochopitelně hloupě strávenej půlrok na tweakování skoro hotový hry, kterej měli po prvnim odkladu vydání k dobru.

Nahlásit nevhodný obsah

20879501
Tadeáš Pepř napsal 29. 10. 2020 v 10.46

Nikdykde: Sám jsem k té móde přidával poznámku že jde o subjektivní pocit, Legion navíc nabízí dostatek roztodivné módy, ze které si vybere asi každý. Já měl takhle partu oděnou v kůži, se svíticími batohy, rouškami, uplými kalhoty a fešnými chelseačkami.
Z hlediska grafiky je Legion pohledná hra - standard Ubisoftu - ale obličeje postav jsou prostě horší než zbytek hry a absolutně oproštěny od emocí, což je dáno především tím generujícím principem.

Poláky jsem potkal jenom v rámci příběhu, v ulicích jsem potkával hlavně postavy s britskými, africkými a blízkovýchodními kořeny. Ale nějak moc mě to netrápí, to byl spíš takový londýnsko-kulturní detail pro pobavení :)

Se zmínkou o zabugovanosti nesouhlasím. Legion patří k těm rozbitějším hrám, společně s Unity, Breakpointem nebo Crew 2. To co se dělo během recenzování i samotného vysílání, kde je to hezky zdokumentováno, je celkem nepříjemné.

Editováno: 29. 10. 2020 v 10.49

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 29. 10. 2020 v 10.34

MaxLaMage: tak podle mne je to spíš tím, jak syndicate působil jako celek a nedostatky spíš uměl zakrýt, dělalo to nejšikovnější studio Ubi (které dělalo i výborné Odyssey) a ve kterým ti sedí is pousta zkušených lidí co nabrali ze zástupů lidí pracující u BioWare na DA Inkvizici a CD Red na Zaklínači. Autoři Legionu to mají trochu víc přímočaré, ale jinak spíš se na to prostě víc lidí - včetně tebe - zaměřuje.

Na XOX jsou náhodou vygenrované zajímavé tváře, za chvíli jsem našel poměrně zajímavé, hezké a sympatické hrdiny. Dokonce hned první hrdina, když jsem mu sundal kapuci, měl na hlavě účes co jsem nosil, včetně podholenejch boků hlavy.

Podle ale různých recenzí to spíš ale vypadá, že to generování jim občas blbne. Na druhou stranu je tahle hra na Ubi úraveň zabugovaná minimálně.

Za svý mládí se rozhodně nestyď a spíš se občas zamysli, jestli česká společnost v současnosti není příliš kulturně normalizovaná a zda tě to taky nestrhlo. Za spontálnost se člověk rozhodně nemá co stydět a bejt starší rozhodně neznamená být nutně členem viktoriánského výboru pro zakrývání nožiček u klavíru, neboť provokují necudné myšlenky. Česká normálnost stojí za vyližpr***.

Nahlásit nevhodný obsah

7519761
MaxLaMage napsal 29. 10. 2020 v 10.02

Nikdykde: Markantní rozdíl je jen v tom, že v Legionu to pěkně svítí. Jinak je to objektivně ošklivá hra s příšernými animacemi. Tam to opět Syndicate celkem válcuje, což je vzhledem ke stáří prostě smutný.
Jinak vzpomínka na mládí hezká, já sám jsem se dřív považoval za něco jako punkáče, ale vidět se dneska, tak si sám nafackuju ;)

Editováno: 29. 10. 2020 v 10.05

Nahlásit nevhodný obsah

20925422
Nikdykde napsal 29. 10. 2020 v 09.47

Mezi Syndicate a Legion je OBROVSKÝ rozdíl v grafice, kterej odpovídá časovému odstupu obou her.
Hraju Legion na XOX a vypadá to fantasticky.


Mimochodem, co mají všichni čeští novináři s tou módou? Dokonce není ani hispterská, vychází i z punk gotický subkukultury, dark elektra, technopunku i cyberpunku (retrovlna). Ale pamatuju si v hlubokých devadesátkách, kdy jsme jako black metalisti přišli někam do hospody a slušní lidé hned odvraceli zrak. Později, protože jsem poslouchal i EBM a elektroniku, a víc mi vyhovovali kratší vlasy, jsem si oblíbil tento styl a pamatuju, jak se jednou dokonce vedlejší osazenstvo stolu pobuřovalo nad tím jak si dovolujeme vypadat a přítelkyně jednoho slušného člověka se tam i rozplakala.

Nepochybuju, že bejt v tý době technologie hologramů na bundách (a bejt to praktický k čištění, nošení), tak jsem normálně chodil všude s bundou co by řvala na okolí AVE SATANAS a pokud by to na jinejch koncertech šlo přepnout na jména kapel jako HOCICO nebo Skinny Puppy (jakože to šlo programovat), tak bych gotický ohozy nikdy asi ani nepustil ani v pozdějším věku (nějakou dobu jsem teď nosil klasické džíny a přijdu si jako průměrný čech a chce se mi blejt a asi se vrátím aspoň k military prvkům).

Taky si pamatuju, že občas koncerty na takových menších městech nebo kulturácích na souměstí (kapely jako Vanesa nebo obecně elektro, punk a ten Black metal) provázeli normálně bitky se slušnými lidmi, kteří nechtěli ve městě satanismus, červy a drogy a už vůbec ne aby se někdo takovej koukal na jejich bílé sestry.
Inu, devadesátky, každá subkultura si musela vybojovat to svoje. Nicméně jsem si říkal, že ti slušní lidi budou mít nějaký vliv na další generace a koukám, jedna z nich budou čeští herní novináři (a to je pan Pepř ještě hodnej a jako skutečně slušnej (bez nějakých sarkasmů), na youtubu padali od jiných novinářů poznámky druhu "má bordel v ksichtě", co to proboha je, na games u Vaška zhrození nad něčím účesem... byl jsem úplně zpět v devadesátkách a opět vidím tyhle slušné lidi, jak je vedou za límec na ulici, že si na pití můžou zajít do ěnjakých svých klubů, kde si mohou dát nějaký likér a psolechnout si nějakou svoji pohodovou hudbu z nějakého svého KISS rádia.

Mimochodem, váš bývalej kolega Makal tam má i poláky, nejspíš jim ta hra v tom generování prostě zlobí.

Nahlásit nevhodný obsah

20915263
rogerdixx napsal 29. 10. 2020 v 09.28

Co si budeme, ty hw nároky jsou vzhledem k té hrozné grafice dost přestřelené. Optimalizace zase za jedna :D :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 29. 10. 2020 v 07.29

UBISHIT.

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 28. 10. 2020 v 23.01

michalnezval: Fakt nevím, když porovnám Syndicate s Legion tak opravdu vidím rozdíly. Syndicate jsem hrál naposledy před rokem a moc dobře na grafickou stránku to oproti Legion nevypadá, kde mám nahráno teď cirka šest hodin. Nevím na čem hraješ ty, možná podle toho soudíš, já hraji na pc, kde bych řekl, že rozdíly jsou opravdu znát.

Nahlásit nevhodný obsah

20878831
michalnezval napsal 28. 10. 2020 v 22.22

Siebenburgen: Jo,hrál....divej,v některých pasažích,byl i Syndicate nic moc,ale je to oproti Legion,stará hra a grafika v Legion,to je fakt slabý

Nahlásit nevhodný obsah

7519761
MaxLaMage napsal 28. 10. 2020 v 20.27

Siebenburgen: Taky si myslím, že Syndicate vypadal líp. Legion je prostě hnusnej.

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 28. 10. 2020 v 18.26

michalnezval: Hrál si AC Syndicate? Ta hra byla horší po grafické stránce než Unity, celkově její grafické zpracování bylo na mizerné úrovni.
Legion oproti tomu je úplně někde jinde... Si beztak koukal ve 480p, ne?...

Nahlásit nevhodný obsah

20878831
michalnezval napsal 28. 10. 2020 v 13.01

Viděl sem včera srovnávací video Londýna v AC SYNDICATE vs LEGION,časový odstup mezi oběma hrami cca 5 let...grafika v SYNDICATE,mi připadala hezčí,stejná jak ta V LEGION,ani efekty RTX ji nezachránily

Editováno: 28. 10. 2020 v 14.26

Nahlásit nevhodný obsah

Watch Dogs Legion

  • Výrobce: Ubisoft Toronto
  • Vydavatel: Ubisoft
  • Žánr: Městská akce
  • Datum vydání: 29. 10. 2020
  • Platformy: PC, PS4, XOne, PS5, Xbox Series X