Valkyria Chronicles Remastered

Recenzovaná verze: PlayStation 4
8. červenec 2016 12:00 / Pavel Makal / Recenze / Diskuze (4)

Související hra

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20845348
Lahva napsal 11. 7. 2016 v 20.38

Hrál jsem to kdysi na trojce. Doporučuju, trochu jiný zážitek na konzolích. Mohli by to šoupnout časem do PS+, zahrál bych znovu.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 9. 7. 2016 v 08.46

VenoM119: Já bych to rozhodně řekl, příběh je tam neuvěřitelná sračka. Koho napadlo následovat relativně vážnou válečnou hru high-school anime odpadem? Mutiplayer mě osobně vůbec nezajímá. Trojka má mnohem lepší premisu, vězeňská jednotka, která nemá co ztratit, skvělý nápad, škoda, že neměli koule na to, dát tam skutečné vězně a zločince, kromě jednoho jsou snad všichni neprávem odsouzení, nebo tam jsou dobrovolně...hrozně nevyužitý potenciál.

Hratelnost mají oba díly slušnou, v některých věcech vylepšenou oproti jedničce (i když ty vojáky se štíty ze srdce nesnáším, to je tak hrozně stupidní nápad, jednička byla plus mínus realistická, kromě Valkýr, ale tihle jsou totální anime), ale ty mikroskopické mapy to strašně sráží, navíc je oba díly dost recyklují. Úkoly v misích taky nejsou nijak zvlášť úžasné. Prostě PSP omezení tam jsou hrozně moc vidět, a oběma hrám to dost škodí. Jednička je podle mého mnohem lepší hra.

Ano, Fouzen je to, kde v jednom filmečku řeknou, že koncentráky jsou špatné a tím to hasne. U Rose a Isary je naprosto jasné, že se udobří. A pak tam v průběhy hry sem tam někdo řekne, že Darcseni smrdí, ale to je tak všechno. Ale jo, rasová diskriminace ještě jo, ale hrůzy války moc ne. Není to žádný Spec Ops: The Line.

Editováno: 9. 07. 2016 v 08.48

Nahlásit nevhodný obsah

20827308
VenoM119 napsal 8. 7. 2016 v 22.01

Mitsurugi: Ve dvojce jsem hlavně díky multiplayeru strávil hodně přes 400 hodin - rozhodně bych neřekl, že jde o odpad. Rozhodně ne z hlediska hratelnosti.

Jinak plážová scéna je jen jedna - zapomínáš na přinejmenším polovinu hry, kdy Rozi má clash s Isarou, Fouzen kapitolu atd...

Koukal jsem na demo čtyřky a kromě trochy té stylizace to prostě není Valkyria, ale něco co připomíná Dynasty Wariors a to je prostě špatně. Toho se nedotknu ani dvoumetrovým klackem.

Imho trojku jsem hrál taky a kromě nepochopitelně vyjmutého co-opu to je opět skvělá hra, ve které se ještě více rozvinuly principy, přidaly nové třídy vojáků, prohloubil RPG element a grafika je na PSP poměry neuvěřitelná. Měli to vydat i na západě.

Editováno: 8. 07. 2016 v 23.33

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 8. 7. 2016 v 14.10

No, té rasové diskriminace a hrůz války tam moc není. Víceménně akorát ve filmečku k příslušné kapitole řeknou, že koncetráky jsou špatné a tím to tak nějak končí. Rozhodně nečekejte nějaká zamyšlení nad hrůzami války apod. Víc času než to má dost možná ta plážová scéna z dovolené...

Jinak pokud někdo nehrál, tak doporučuju, i přes některé nedostatky (nemožnost zrychlit nebo přeskočit nepřátelské tahy, které někdy trvají věčnost, nebo balanc, ke konci hry není problém s jedním Scoutem zničit několik těžkých tanků v jednom kole, některé mise jsou prakticky nesplnitelné, pokud ji hráč hraje poprvé, jsou tam nějaká anime klišé, příběh může být pro někoho předvídatelný) to je dobrá hra. Ale nečekejte XCOM, tohle se hraje úplně jinak.

Doufám, že se ta čtyřka povede, dvojka je naprostý odpad a trojka není nic moc a navíc je pouze japonsky (existuje použitelný fanoškovský překlad).

Editováno: 8. 07. 2016 v 14.10

Nahlásit nevhodný obsah

Valkyria Chronicles Remastered

  • Výrobce: Sega
  • Vydavatel: Sega
  • Žánr: JRPG
  • Datum vydání: 17. 05. 2016
  • Platformy: PS4