Stellaris

Recenzovaná verze: PC
7. červen 2016 14:00 / Vilém Koubek / Recenze / Diskuze (5)

Související hra

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20907455
bgdestroy napsal 1. 12. 2016 v 09.59

Kto hodnoti hry ? Mne to pride obcas ako riadny fail. Crusader Kings II vyborna historicka hra a iba 4/5 ? Tato hra tiez vyborna a tiez iba 3/5 ? Master of Orion (2016) velmi jednoducha, malo prepracovana a ziska viacej ako stellaris a to 4/5? A hry u ktorych degraduje mozog ako napriklad hry v ktorej len strielas a mozog oddychuje ako u hitman a pod ziskaju 5/5? Dost som ostal sklamany ake nizke hodnotenie ziskala tato hra. Ked si pozriem steam hodnotenie tam to ukauje realnejsie. Tak ked uz tak malo to byt naopak Master of Orion 3/5 a Stellaris 4/5.

EDIT:
Nechem aby ste to brali ako hate. Len ako poukazanie ze system hodnotenia, nech sa snazite akokolvek svedomito realne ohodnotit je to len subjektivne hodnotenie a chcelo by to zmenu. Hrej.cz je vyborna stranka s ktorou som velmi spokojny a som velmi rad ze taka stranka existuje a preto by bolo dobre spravit dvojite hodnotenie od redakcie a od uzivatelov. Na zahranicnych recenziach ma Stellaris velmi dobre hodnotenie tunak len priemerna. Master of orion ma horsie hodnotenie ako stellaris tunak zase ma Master of Orion lepsie hodnotenie. Na steame ma tiez stellaris lepsie hodnotenie ako master of orion a pod.

Editováno: 1. 12. 2016 v 10.11

Nahlásit nevhodný obsah

20858968
Deathka napsal 8. 7. 2016 v 21.21

čekal jsem trochu víc, ale i tak 4/5.
myslím, že tomu autor recenze moc nedal

Nahlásit nevhodný obsah

20878596
krestan.karel napsal 8. 6. 2016 v 16.42

Nechci se Stellaris moc zastávat, spousta věcí mě zklamala, ale to bylo asi spíš přehnaným očekáváním po Vic II, CK II a EU IV, nežli hrou. Většina chyb popisovaných v recenzi se dá odstranit tím, že si danou chybu dáte do googlu, což je vlastnost, která je složitějším hrám bohužel vlastní...
1) AI na vyšší obtížnost není ani trochu pasivní, naopak žere své sousedy a pokud tomu nepředejdete obratnou diplomacií, nebo nemáte vysloveně štěstí na civilizace okolo, začátkem mid game budete pravděpodobně válčit se superior či horším
2) Výzkum zas tak moc náhodný není, ovlivňuje ho počáteční zaměření civilizace
3) Hra je na vyšší obtížnost vše, jen ne moře nudy. Na začátku se budete snažit držet krok se sousedy, v mid game je při dostatku umu a trošce štěstí předhoníte, pak možná konečně doženete Fallen Empire, a na konci hry přijde Galactic crisis a opět válčíte o holé přežití

Nechci vůbec kritizovat autora recenze, jen mi přišlo, že by možná místní čtenáři mohli ocenit náhled z trochu jiného pohledu. Jestli se dá Stellaris něco opravdu vytknout, tak to, že mnoho věcí zjednodušila až moc, přesto je ovšem stále velmi komplexní.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 8. 6. 2016 v 11.30

Docela jsem se těšil, ale pro jistotu čekal na recenze. Špionáže, omezené diplomacie a pasivních protivníků je velká škoda. Doufal jsem, že to půjde až do stavu, kdy bude možné ve stylu Star Treku dohodnout neutrální zónu a pak se o ní pošťuchovat.
V každém případě mi v recenzi chybí pár věcí. Jednak je popsán skvělý úvod hry, mizerný střed, ale o závěru a možných koncích nic. Možná autor předpokládal znalost předchozích paradoxích her, ale tu zrovna já nemám.
Druhou věcí je závislost hratelnosti na vybrané (sestavené) rase. Jde z větší části o kosmetickou záležitost nebo to dovoluje extrémy od ras soustředících se na technologii, přes ty, které vše zvládnou agresivní diplomacií po takové, které na technologii a diplomacii v zásadě kašlou a všechny umlátí počtem?

Editováno: 8. 06. 2016 v 12.42

Nahlásit nevhodný obsah

20842244
tarava napsal 7. 6. 2016 v 17.24

Vzrušení z objevování má své meze: Sektory je potřeba osadit warpovými bránami kvůli mezihvězdným skokům.


Možná by stálo za to podotknout, že je na výběr mezi 3mi druhy cestování - warp, červí díry a hyperpohon, které jsou od sebe docela rozdílné.

Nahlásit nevhodný obsah

Stellaris

  • Výrobce: Paradox Development
  • Vydavatel: Paradox Development
  • Žánr: Strategie
  • Datum vydání: 09. 05. 2016
  • Platformy: PC, Mac, Linux