Sniper Ghost Warrior Contracts

Recenzovaná verze: PC
11. prosinec 2019 11:00 / David Plecháček / Recenze / Diskuze (4)

Související hra

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20872214
Malekith napsal 13. 12. 2019 v 10.38

Já tade viděl stream na Twitchi :D :D....Tupější UI měl letos jen Days Gone :D. Ono se to teda nedá popsat, chce to vidět.

Nahlásit nevhodný obsah

20878723
veselykralicek napsal 12. 12. 2019 v 20.24

Já tuhle hru asi díky recenzi a Let's Playi vyzkouším, i když od třetího dílu jste mě odradili.

Osobně upřednostňuju spíš sérii Sniper Elite, největším kladem je pro mě to, že to není 1st person střílečka, ale 3rd person hra. O zasazení mi ani tak nejde, ale střílečky nehraju a rád vidím tu postavičku před sebou.

Editováno: 12. 12. 2019 v 20.24

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 12. 12. 2019 v 08.29

Naprostý souhlas s Davidem. Osobně mě předchozí díl bavil. Podle mě byl svět trojky vystaven hezky + zasazení mě nadchlo. O to víc jsem se obával Contracts a uzavřených map. Ale ono to vážně funguje úplně skvěle.

Příběh by asi mohl být lepší, nicméně to, co dělá tuhle hru opravdu skvělou je jednak rozmanité hřiště s krásným level designem a především pak samotné střílení. Odstřelovací disciplína je zde zpracovaná opravdu skvěle a musím napsat, že mě baví ještě více než ve Sniper Elite. Člověk má skutečně pocit, že vše skrz nastavení optiky ovlivňuje. Nevím, ale nedokážu si představit, jak by tahle mechanika šla zpracovat ještě lépe (snad, jak píše David, kdyby na nejtěžší obtížnost úplně odebrali ukazatele). Za mě rozhodně nadprůměrná hra. Atmosféra je vynikající. Střelba a pocit z ní - vynikající. Level design vynikající. Grafika místy kouzlí opravdu nádherné scenérie. Zvuky zbraní vynikající. Hudba je zcela podprůměrná, až zbytečná (v tomto podání). AI může být lepší asi vždycky… Jinak 100% doporučuji hrát na nejtěžší obtížnost.Contracts jsou opravdu především o stealth přístupu. Je zcela správné (a podle mě i záměrné), že po vyzrazení stoupne rapidně obtížnost. Srovnání s Hitmanem se nabízí. A je opravdu škoda, že nelze více pracovat s prostředím a la Hitman/Sniper Elite. Seeker sice má k dispozici řadu futuristické munice, která umí vyřadit z provozu elektronická zařízení či umí označit nepřítele v oblasti apod., což vše nahrává k taktickému přístupu a la Metal Gear Solid (třeba), ale mohlo těch fičur být více.

Jinak souhlasím se Siebenbürgenem - tahle série mě baví více než konkurenční Sniper: Elite. Sice chybí RTG záběry průletu střely, ale i tak jsou killcam efektní jako prase.

Za mě opravdu povedený titul, navíc v češtině, za slušnou cenu + na nejmenovaném shopu včetně miniartbooku a soundtracku. neber to! :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 11. 12. 2019 v 22.50

Tenhle směr určitě šel k lepšímu. Po třetím díle, který jsem si užil ale zároveň jsem nebyl nijak nadšen je toto dle mně kvalitní sniper hra.
Tento díl se povedl, žádný open world ale krásně jednotlivé mise, ve kterých se dá k cíli probojovat několika cestami.
Sniper pasáže jsem si užil a snažil se to hrát co nejvíce stealth ale jakmile jsem byl objeven a musel použít hlučnou bouchačku, najednou mi přišla hra o poznání těžší ( hráno na střední obtížnost ).

Jsem moc rád za to, že na trhu jsou alespoň dvě sniper hry. Konkurenci v nich osobně moc nevidím. Jedna se snaží být z druhé světové, dle mě méně realističtější, druhá z nějaké moderní doby, více realističtější.

Přeji oběma studiím hodně úspěchů a snad uvidíme další hry tohoto kalibru.

Nahlásit nevhodný obsah

Sniper Ghost Warrior Contracts

  • Výrobce: CI Games
  • Vydavatel: CI Games
  • Žánr: 1st person akce
  • Datum vydání: 22. 11. 2019
  • Platformy: PC, PS4, XOne