NHL 20

Recenzovaná verze: PlayStation 4
26. září 2019 18:11 / David Rozsíval / Recenze / Diskuze (5)

Související hra

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20869592
tomas.hluchnik napsal 27. 9. 2019 v 14.59

Jeste bych zmínil jednu geniální novinku v módu Franchise - trade Finder. Toto okopírováli z nba 2k. Funguje to tak, ze uz nemusíte výměny hledat manuálně, ale zkratka vyberete hráče, kterého chcete vymenit a ostatní kluby vam ihned pošlou nekolik variant výměn. Vy to bud přijmete, odmítnuté nebo uděláte protinávrh. Ale je super, ze nemusíte výměnu sestavovat od zacatku sami, coz bylo často extrémně zdlouhavé a s nejasným výsledkem. Můžete třeba i vybrat hráče soupeře a nechat si udělat navrh, tak zjistíte, co byste museli obětovat, aby to pro protistranu byla přijatelná výměna.

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 27. 9. 2019 v 14.55

Mart9: no takhle...ja NHL nehraju aktivně, ale jen jako manažer a zápasy vždy simuluju. Dělám takové ty “rebuilding” série, kdy se snažím za každy tým vyhrát ligu. Pak zase zapnu kariéru za jiný tým a jedu odznova. Proto vím třeba to, že v NHL 19, at hrál v Anaheimu Nick Ritchie jakkoliv, tak pokud jsi ten tým neovládál, stala se z nej vždy hvězda s 91, pokud jsi ten tým ovládal, tak naopak nikdy na svůj potenciál nedosáhl. Mohl jsi ho mit v jakékoliv lajně, mohl byt jakkoliv produktivní - na tomto se nikdy nic nezměnilo. V NHL 20 je to jinak. Jednou se dostal na 90 a spolu se Samem Steelem vytvořili úderné duo, kde každy měl 100+ bodu za sezónu. V druhem případe se sekl na 79 a nedostal se za kariéru pres 30 bodů.

Jinak NHL 16 bylo mam pocit posledni NHL, kde nebyl potenciál zamčený. Jinými slovy, pokud hráč overperformoval, tak rostl i jeho potenciál a naopak. Od ty doby to uz vždy bylo zamčené a hráč s potenciálem “elite” měl zkratka potenciál elite i kdyz mu bylo 26 a on měl atributy na 79.

Nahlásit nevhodný obsah

20893795
Mart9 napsal 27. 9. 2019 v 12.32

tomas.hluchnik: Kdyby si to napsal pod recenzi NHL 16, které dodnes hraju a mam rozehranou asi 13. sezonu, tak bych s tím souhlasil taky...

Obecně v NHL se mi hrozně líbí, jak takřka vůbec nezáleží na celkovém hodnocení hráče, ale na konkrétních atributech a na tom, jaký z něj máš na ledě pocit, i když ho sám ovládáš.

U draftu je taky super, že hvězdou nemusí být jen hráč z prvního kola. Já jsem si draftoval obránce až ze 146. místa, jednu sezonu jsem ho nechal na farmě, nic moc nevyčníval, hodnocení kolem 80. Před další sezonou jsem mu dal šanci v přípravných zápasech, líbil se mi, tak jsem ho v sestavě nechal, a i když narostl "jen" na 85, tak pocitově je to můj nej obránce. Akorát má slabou střelu z první, takže ho jako praváka dávám napravo, abych s ním tvořil a dával to Ekbladovi.

A naopak na začátku kariéry jsem si draftoval Puljujaarviho, jako známý supertalent, ale po dvou sezonách jsem ho vyměnil, protože i když už měl celkem přes 90, prostě mi nehrál dobře, nebyl tak produktivní a ještě chtěl vysoký plat.

Nahlásit nevhodný obsah

20869592
tomas.hluchnik napsal 27. 9. 2019 v 11.13

Možná mi chybí zmínka o tom, ze režim Franchise dostal radikálních změn a ty se ve většině velmi povedly. Co bych taky kvitoval jsou věci na pozadí, jako je třeba progress hráčů, ktery uz není striktně nalajnovan nějakými skrytými atributy, ale odvíjí se od skutečných výkonů. Jeden hráč vam tak v rámci kariéry muze skončit jako elitní střelec, průměrný hráč do třetí lajny a nebo klidně i hráč na úrovni ahl a to podle toho, jak dobre s nim pracujete a jake jsou jeho vykony. Stavba týmu tak uz není jen o tom nadraftovat si co nejvíc hráčů s elitním talentem a “ono to půjde samo”. Jde i o strategii výchovy a zapracování do áčka. Někdy je lepší vytáhnout hráče driv a dat mu sanci ve třetí lajně a on se vam osvědčí ze vam vyroste nový Point nebo naopak v jine situaci je lepší běhat hráče tři roky v juniorech a pak si ho rovnou vytáhnout do druhé lajny.

Mi se tak třeba v jedné kariéře povedlo z průměrného talenta Steela udělat elitního centra s ratingem 91. Ve druhé kariéře jsem jeho vývoj uspěchal a jeho vykony byly horší a ve stejném veku pak měl rating 78 bez nějaké velke šance na další zlepšení.

Nahlásit nevhodný obsah

20925623
mushka_3 napsal 26. 9. 2019 v 20.16

Těším se na ono next-gen NHL, to v nové grafice, prostě jiné, tak jako se změnilo a vyvíjelo God of War, byť žánrově úplně jiná hra. Ono dorazí, dřív nebo později a věřím, že bude super. Když člověk kouká na hry, které vycházejí (Red dead R. 2, Days Gone či i kdyby Pes, resp. Efootbal 20)...nevěřím, že v EA nemají prostředky a techniku, aby nové NHL vyšlo v podobě, v jaké jí všichni chceme. Tyhle recenze jsou strašně shovívavé, jako by se bály NHL zkritizovat, aby to náhodou EA nezabalila. Jakoby je ty recenze měly motivovat...Ale EA na nás prdí a tam, kde by jinde viděli pouze Update či DLC, nikoli novou hru, my ostatní, včetně recenzentů věříme a fandíme dál. :-)

Nahlásit nevhodný obsah

NHL 20

  • Výrobce: EA Sports
  • Vydavatel: EA
  • Žánr: Hokej
  • Datum vydání: 13. 09. 2019
  • Platformy: PS4, XOne