Diablo 3: Reaper of Souls Recenze Diablo III: RoS - Ultimate Evil Edition

Diablo III: RoS - Ultimate Evil Edition

Jaromír Möwald

Jaromír Möwald

2. 9. 2014 12:09 3
Reklama

Jestli existuje jediná věc, za kterou bychom měli rozšířené konzolové Diablo kritizovat, pak je to (ne)propojení s původní hrou na PS3 (a X360), kde bychom očekávali možnost stáhnout si svou uloženou postavu a hrát s ní i na PS4. Ta je sice v Ultimate Evil verzi přítomná a ihned po spuštění hry vám je nabídnuto, abyste propojili Battle.net a PSN účet, za což rovněž dostanete odměnu v podobě legendárního předmětu, ale reálně se nám je propojit, ani po několika pokusech, jednoduše nepovedlo. Na druhou stranu to ale tolik nevadí, protože si člověk alespoň bez vytáček může vybrat zbrusu novou postavu – křižáka.

KŘÍŽOVÉ VÝPRAVY

Jedná se o míšence mezi paladinem a barbarem, což znamená, že se jeho hlavní síla projeví uprostřed klubka nepřátel. Ohánět se ale dovede i na dálku a po odemknutí prvních několika setů aktivních i pasivních schopností jde o maximálně výkonnou mašinu na zabíjení čehokoliv. Nebojí se dokonce ani toxických, ohnivých a jinak škodlivých prostředí, která mu na nejvyšší obtížnost uždibují pouhé drobky z jeho životní energie. Při správném vyvážení lze dokonce dosáhnout diablovské variace na perpetuum mobile, kdy váš útok navrací přibližně stejný počet zdraví, o které se vás nepřátelé pokouší připravit. Jeho jediná nevýhoda, zejména zpočátku, je poměrně slabý primární útok, kdy usekání obyčejného impa trvá na poměry série neskutečně dlouho.

 Diablo už téměř dvacet let exceluje v odměňování hráče za jeho plahočení a ani v edici Ultimate Evil tomu není jinak.

Kvality křižáka se pochopitelně odráží i ve výzbroji, tudíž se může stát, že hned zpočátku dostanete zbraň, s níž se prosekáte hordami mrtvých i nemrtvých jako nůž máslem. Předmětů však padá takové množství, že během prvních třiceti úrovní (zhruba 8 hodin hry) budete neustále šmejdit v inventáři a nasazovat tu lepší helmu, tu drahokam do extra tuhých kalhot a rozhodovat se mezi kombinací zbraň a štít, zbraň a zbraň, případně obouruční zbraň v jedné ruce a extra mohutný štít k tomu. Diablo už téměř dvacet let exceluje v odměňování hráče za jeho plahočení a ani v edici Ultimate Evil tomu není jinak. Skoky sice s přibývajícími úrovněmi nejsou tak mocné a spíše jde o kosmetické dolaďování jak inventáře, tak setu schopností, ale kouzlo blýskajícího se předmětu na zemi v barvě, které máte nedostatek, funguje opět na jedničku.

GAMEPAD DIABLU SLUŠÍ

Námi hraná PS4 verze neměla jeden jediný problém s počtem snímků za vteřinu, vše běželo v čistých 1080p a 60fps, přičemž se rozhodně nedá říci, že by se toho na obrazovce nedělo hodně. Několik desítek nepřátel, spousta efektů a do toho dění v druhém plánu – žádné viditelné zpomalení jsme nezaznamenali. Drobné záškuby jsme však pozorovali ve chvíli, kdy se připojili další hráči. Při offline kooperaci vše běželo bezchybně, ale během online spolupráce bylo sem tam znát, že hra potřebuje „bufferovat“ celé dění na obrazovce a ne vždy korektně indikovala zranění u nepřátel ve chvíli, kdy se do nich zabořil váš meč, popřípadě postava vašeho spojence „poskočila“ o pár metrů kupředu. Rozhodně se nedá říci, že by to bylo zapříčiněné špatným internetovým připojením a naštěstí tenhle problém tolik neovlivňuje rychlé tempo hry.

Diablo III: RoS - Ultimate Evil Edition
i Zdroj: Hrej.cz

Vzhledem k tomu, že málokdo má ke konzoli připojenou myš a klávesnici, je nutné zmínit také ovládání. Ač to může znít neuvěřitelně (a diskuze pod recenzí na vás dychtivě čeká), na gamepadu se to celé ovládá daleko intenzivněji. Nikoliv přesněji, nikoliv lépe, ale intenzivněji. Každou ze schopností máte namapovanou na jedno z akčních tlačítek a při jejich mačkání máte daleko větší pocit splynutí s postavou, než když hmatáte po jakékoliv kombinaci na klávesnici. Díky tomu, že vše máte téměř pod jedním palcem a není problém najednou použít dvě a více sil, vrstvíte své útočné a obranné bonusy rovnoměrně. Ani na jeden takřka není možné zapomenout a budete je používat i ve chvíli, kdy si jeden z nich obzvlášť oblíbíte. Co se zaměřování nepřátel týče, skoro všechny útoky mají určitý area effect, případně se usměrňují víceméně samy, stejně jako na PC, tím pádem není žádný problém vložit ovladač do rukou úplnému začátečníkovi a do hodiny z něj mít drsného pleniče kobek.

Edice Ultimate Evil je vskutku ďábelská. Jakmile do ní totiž jednou naskočíte, vyrve vám herní duši a nevrátí vám ji minimálně do chvíle, kdy dokončíte další quest. Tady se otevřel další dungeon, tak se možná podíváte ještě tam. A už se vám trochu plní inventář, tak co navštívit kováře ve městě, jen na chvilku?! Aha, odemkl se nový kus výbavy, nepůjdeme ho vyzkoušet na tom dalším questu? Ono to má víc pater? No, tak to dojdeme alespoň dolů. Cože, poslední boss? Ale pak už bude další akt, že jo? Teď už ale fakt bude. Jejda, to je ale pěkná helma, schválně jestli... Jo, padne jako ulitá!

Diablo 3: Reaper of Souls
Xbox Xbox One
Windows PC
PlayStation PlayStation 3
PlayStation PlayStation 4

Verdikt

Takřka bezchybné převedení Diabla na současné konzole, u kterého je možné se na chvilku odreagovat, ale také do něj zabřednout na několik desítek hodin i s rozběhem.

Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama