Demon’s Souls

Recenzovaná verze: PlayStation 5
20. listopad 2020 10:40 / Lukáš Černohorský / Recenze / Diskuze (3)

Související hra

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20836016
Khalashnikovf napsal 23. 11. 2020 v 07.00

MaxLaMage: Proč schýza? Zeptal se a odpověděl si.

Nahlásit nevhodný obsah

7519761
MaxLaMage napsal 20. 11. 2020 v 14.46

Ocelotr NN: Hele, trošku schýza, ne?
"a tak se ptám sám sebe jestli je oprávněné dát hře 5/5" a pak "a jsem přesvědčen že 5/5 je oprávněné hodnocení"

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 20. 11. 2020 v 12.59

NO POINT Zamyšlení spíš než koment:

Jakkoliv miluji SOULS, začíná pátá pětka mýho života a je možné, že se ještě dožiju dalšího remaku a tak se ptám sám sebe jestli je oprávněné dát hře 5/5 když je to vlastně "to už tu bylo".
V mých vzpomínkách takový RE2 vypadá stejně jako jako REMAKE. Stejně tak DEMON'S SOULS PS5 nekoukám-li na porovnávací video....jo takhle to vypadalo. Jelikož grafika PS3 byla tehdy nová, neokoukaná a plná nových efektů, po přechodu z PS2 to byl přesně takovej spektákl, jako když přejdete ze starých do nových DEMON'S SOULS. Mozek a uplynulá leta vyleští hry ve vzpomínkách stejně dobře jako BLUEPOINT GAMES.
Možná tam je zakopán pes remaků, autoři by měli trefit právě tu představu ve vaší hlavě a když hru hrajete, neměli byste natrefit na nic zásadního, co tuto představu narušuje. Třeba u remasteru DARK SOULS jsem měl zásadní problém s pohybem postavy. Nemůžu si pomoci, postava divně chodí, nevím jestli je to v rychlosti pohybu DOPŘEDU, v animaci chůze, ale něco je špatně. Tenhle pocit jsem u starých DARK SOULS nikdy nezažil.

Takže kvituju, že remake DEMONS SOULS se povedl a jsem přesvědčen že 5/5 je oprávněné hodnocení, ale přál bych si, aby tento REMAKE BENCHMARK nastavil laťku remakům příštím. Nerad bych se dožil toho, že jediné nové hry co budou vycházet budou REMAKY a REMASTERY a přál bych si aby je recenzenti hodnotili daleko přísněji než nové IP.

Konkrétně u REMASTERů (zvedni rozlišení/hotovo) bych srážel rovnou 2 body dolů, za to že autoři byli líní nebo chudí a neudělali REMAKE.

P.S. Díky za recenzi :)

Nahlásit nevhodný obsah

Demon's Souls

  • Výrobce: Bluepoint Games
  • Vydavatel: Sony Interactive Entertainment
  • Žánr: RPG
  • Datum vydání: 12. 11. 2020