Green Hell - dojmy z hraní

13. září 2018 15:36 / Jaroslav Burda / Preview / Diskuze (7)

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20860885
Corvus von Corax napsal 19. 9. 2018 v 19.22

Green Hell obdrželo v aktuálním patchi V0.1.4 českou lokalizaci a Creepy jar oznámili tzv roadmapu. Plná verze (včetně story modu) by měla vyjít v prosinci 2018 nebo ihned začátekm roku 2019. V průběhu podzimu se chystá masivní zaplnění hry na všech frontách (zvířata, předměty, obyvatelé pralesa aj.).

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 14. 9. 2018 v 17.36

Miami Vice: :-) No jo... já jsem na štíru časově (moc koníčků). Ale na druhou stranu jsem se psaní o hrách, které jsem právě pokořil, stejně věnoval, tak proč to psát jen "bokem" na facebook...

Jinak ta kniha je přímo od člověka, který to peklo v Amazonii prožil. Není to "inspirace", ale vlastně memoáry, popis skutečných událostí jak se seběhly.

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 14. 9. 2018 v 17.11

Jaroslav Burda: Aha, tak to gratuluju ke splnění snu a tu knihu určitě zkusím. Láká mě a navíc je to podle skutečnosti!!

Jo a ještě edit - to Ti to ale trvalo, než jsi se taky stal tím recenzentem. Takovej hrej veterán a začínáš psát teprve teď na podzim 2018 :P

Editováno: 14. 09. 2018 v 17.18

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 14. 9. 2018 v 16.46

Miami Vice: Chápu :-) Doporučuji vynikající knihu Ztracen v džungli od Yossi Ghinsberga. Což je skutečný příběh. Borci se ztratili/uvázli v Amazonii a je to fakt hard core. Nedávno to zfilmovali s Harry Pottěrem :-) Kniha zde: https://www.databazeknih.cz/knihy/ztracen-v-dzungli-45554

A d Hrej family: Můj sen. Jednoznačně. I kdyby mi nabídku psát nabídnul kdokoliv jiný (jako že dva další servery to zkusily), tak bych nic jiného nebral. K Hrej mě to táhlo vždycky. 1) sleduji herní scénu, novinařinu a weby od konce '80 let. Prošel jsem si 8bitovou érou, četl Excalibury, Levely, Score a jako první webovky navštěvoval právě Hrej a to ještě na dial-upu. Rychle jsem si po 19 hodině večer (kdy byla pevná linka levnější) načetl v browseru co nejvíce stránek a pak je četl offline :-) S Hrej jsem od počátku a znám všechny redakce a jednotlivé členy jako své nejlepší kamarády. Člověk si za ta léta k redaktorům vypěstuje vztah. Akorát jedno určité období mi (redakčně) nesedlo, ale to je dávno pryč. Takže asi tak :-)

Editováno: 14. 09. 2018 v 17.33

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 14. 9. 2018 v 14.26

Jaroslav Burda: Hele děkuju za vyčerpávající odpovědi. Normálně jsem dostal chuť bejt ztracen v pralese...Bear Grylls vibes!! Žádný zabíjení (kromě lovu), ale neustále napětí a ten správnej stres, kterej by se u mě v džungli okamžitě dostavil.

Jakto, že jsi se přidal do hrej squadu? Byl jeden z Tvejch snů psát herní recenze anebo Tě to Green Hell natolik zaujalo a chtěl jsi o něm dát vědět celýmu českýmu světu?

Nahlásit nevhodný obsah

20875708
Jaroslav Burda napsal 13. 9. 2018 v 18.57

Miami Vice: Tak to je otázek! Super.

Psychika: začíná to pěkně pozvolna. Malá nenápadná čísílka, která člověk pomalu ani neregistruje. Na psychiku působí například neustálé vystavování se na dešti, konzumace syrových jídel (hlavně různí červy/larvy), velice negativní jsou samozřejmě zranění a paraziti. Vše se dá kompenzovat hlavně ovocem a komfortem. A ano, postupně ti začne dost výrazně hrabat. Slyšíš hlasy, které ti říkají, ať to vzdáš :-) poté máš i vidiny. Například vidíš útočícího indiána, který se v poslední chvíli rozplyne apod. Regulerně se můžeš zbláznit, což znamená konec hry.

Průzkum: Tak mě obecně žene prostě to, že chci vidět co nejvíce. Aktuálně, pokud se nemýlím, se z džungle dostat nemůžeš. Je to plac na vyzkoušení mechanik a vychytání bugů a hlavně, což je u survivalu nejdůležitější, vybalancování potřeb, nenadálých útoků a počtu surovin. Je to předběžný přístup a podle toho to zpočátku vypadalo. Kdo přežil jeden den, byl mistr. Bylo to šílené. Následně Creepy Jar vydaly 2 patche, které hodně vybalancovali především nenadálé útoky indiánů a velice rychle nastupující šílenství. Teď už v menu figuruje i volba obtížnosti a na easy by neměl mít problém nikdo. Ale v přebytku jsem nikdy nebyl. Mohl jsem si dovolit vydat se na průzkum, ale je opravdu nutné brát v potaz, že jídlo se v batohu poměrně hodně rychle kazí. S vodou není problém... Prší pořád a kokosy nejsou zlato = jsou všude :-)

Batoh: Ano, je poměrně dost omezen v nostnosti. Například u dříví (tlustého, tenkého) a troudu je to na počet kusů (připíná se na vrch batohu), ale věci uskladněné přímo uvnitř batohu zabírají políčka a moc toho člověk nepobere (některé suroviny se dají vrstvit jakoby na sebe, ale opravdu toho místa není tolik). Ovšem ono nemá cenu hamounit. Jak jsem napsal: jídlo se kazí a například tahat kokosy a kameny je zbytečné, není jich nedostatek...

Co do džungle nepatří: v předběžném přístupu jsem našel brloh na zpracování drog. Bohužel jsem neobjevil ani mačetu, natož něco víc. Ale hrnec se lžící mě potěšil + v tomhle táboře jsem objevil kouzlo grilu a jak si udělat mnohem výkonnější osobní vodárničku. Když člověk začíná s kokosovými skořápkami kolem jeskyně, aby do nich napršelo :-) , tak taková vodárna, to je evoluce! :-D

Editováno: 13. 09. 2018 v 18.59

Nahlásit nevhodný obsah

20908924
Miami Vice napsal 13. 9. 2018 v 18.10

Jardo, to psychický zdraví se projevuje jen číslama anebo postavě i začíná pomalu "hrabat"?

Co Tě kromě shánění potravy nutí k průzkumu, když už máš vytvořenej nějakej solidní příbytek? Jde se z tý džungle nějak dostat a nalézt civilizaci?
Je omezen počet věcí, který lze nosit u sebe?

Našel jsi třeba vrak letadla anebo nějaký zrezlý "ákáčko", prostě cokoliv co do džungle normálně nepatří?

Nahlásit nevhodný obsah