Europa Universalis IV

24. srpen 2012 00:29 / Ondřej Švára / Preview / Diskuze (1)

Související články

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20841627
Silesian napsal 24. 8. 2012 v 11.36

"Se čtvrtou Europou Universalis se tentokrát podíváme do zhruba třísetletého období od poloviny patnáctého století do začátku Napoleonovy éry ze století osmnáctého." To jsme se snad podívali v každé EU. Oni to pak vždycky ještě natáhnou datadiskama.

Grafika je pěkná, všechno nemusí být super-hyper-mega-ťuťuňu-ňuňuňu (opravdu nepotřebuji vidět každý strom v šumavských lesích), není to FPS ale "desková" strategie, grafické kurvy stejně tento typ her nehrají.

Ubude informačních oken? To jako těch celých 7 z EU3? Já nevím, to to hrajou jenom blbci, kteří se ztratí ve dvou tabulkách? EU nikdy nebyla složitá na ovládání. Vždycky stačil klik někam (vlastní/cizí provincie, armáda) a hned všechno vyjelo, žádné strukturované menu.

"Starší díly hráče také zahlcovaly nekonečnými řádky textů o vzájemných vztazích. Ty nyní budou nahrazeny opět kontextovou nápovědou, která bude k dispozici vždy jen v momentech, kdy jich bude opravdu třeba." Takže to už se nedozvím, že Anglie vyhlásila Francii válku?

Ten pozměněný obchod vypadá slušně. Já nikdy neobchodoval, tedy pokud jsem neměl CoT na svém území (což bylo skoro vždy).

V EU3 již panovníci zasahovali do hry, měli tři statistiky (vojenství, diplomacie a ekonomika). Takže zas taková úplná novinka to není, ale vypadá to zajímavě.

No nevím jestli si EU kdy zakládala na vyprávění reálných dějin, kdy například Osmané anektovali Skotsko...

Editováno: 24. 08. 2012 v 15.20

Nahlásit nevhodný obsah

  • Platformy: PC, Linux, Mac