Stáhnout hru (13 MB)
Hodnocení4

Netstorm

Datum vydání: 23. 10. 2006
Autor: Titanic Entertainment
Žánr: Real-time strategie
Multiplayer: Ano
Hardwarové nároky: CPU 100Mhz, 32 MB Ram
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Originalita je věc ošidná. Dost často rozhodne o úspěchu, to když je jí tak akorát, anebo o fiasku. To když je jí příliš. Schválně, kolik jste za poslední rok hráli her, ve kterých bylo více původních nápadů, než jen mix úspěšných klišé? Jednu? Nebo dokonce dvě? Ne, Doom 3 se fakt nepočítá. S Netstormem si můžete rozšírit obzory. Tenhle mix strategie, šachů a jánevímčehoještě se na pultech obchodů objevil na konci roku 1997. Ano, čtete dobře, původně se Netstorm prodával za plnou cenu a je tedy dalším kouskem z dnes již široké řady dříve komerčních, nyní freewarových her. A o co že se vlastně jedná?
Inu, kdysi dávno za sedmero galaxiemi a devatero hvězdnými mračny, nacházela se planeta Nimbus. Její obyvatelé si žili své poklidné životy a vůbec netušili o nebezpečí, které na ně číhá...vlastně všude. Vzbouřily se proti nim totiž všechny živly. Oheň z nich udělal ražniči, kdo neskončil na grilu, tak byl spláchnut přílivovou vlnou a zbytek odfoukly tornáda. A aby toho nebylo málo, tak se země rozestoupila a trosky kdysi prosperující civilizace se ocitly na ostrovech putujících v nekonečnu. Vy se zhostíte role kněze, jakéhosi commandera pro upřesnění, který musí v šestnácti úrovních načerpat dostatek energie vyvěrající z jakýchsi fontán. Až poté může vyvolat finální obřad na usmíření všech živlů a znovu sjednotit celou Zemi, pardon, Nimbus.
Mosty jsou jediným spojením mezi ostrovy, budovami, zřídly. Můžete totiž stavět i mimo ostrov, ovšem vše musí být propojeno a v dosahu „elektriky“. Nemáš přístup – nemáš šťávu – končíš. Stavění mostů často připomíná Tetris, jelikož máte předdefinované tvary, které musíte vhodně umístit. Pokud tak neuděláte, počítač samozřejmě nebude zahálet, napojí se na vaše cestičky a udělá s vámi krátký proces. K (ne)uspěšnému konci totiž stačí zabít kněze. Jednoduché, a přesto vám už teď mozek lítá v hlavě jako tenisák, že?
Netstorm není strategií pro každého. Někoho odradí složitost, někdo poslintá klávesnici blahem. Grafické zpracování je sice na úrovni minulého století, přesto si však drží vysoký standard a v rámci freewarovek patří k naprosté špičce. Zvuky jsou zanedbatelné, přece jen je to osekaná verze. Nedostane se vám videí, na hudbu rovnou zapomeňte. To si radší pusťte ve Winampu nějakou pěknou písničku. Váhal jsem, dlouho jsem váhal zda udělit devítku, ale nakonec, s příhlédnutím ke všem pro a proti musím sázet za osm. Milovnící strategií si ale klidně mohou připočíst libovolný počet bodů.