Stáhnout hru (7 MB)
Hodnocení4

Millenium Remake

Datum vydání: 14. 9. 2006
Autor: Steve Demuth
Žánr: Real-time strategie
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 Mhz, 64 MB RAM
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Millenium Remake je jedním z nejkomplexnějších titulů, které se zúčastnily Retro Remakes Competition 2006. Jedná se o předělávku původně amigovské vesmírné strategie Millenium 2.2, jež stavěla před hráče náročný úkol. Ubránit měsíční základnu lidské rasy před útoky agresivních mimozemšťanů a krom toho s omezenými zdroji rekolonozovat Zemi zastiženou katastrofou, kdy srážka s obřím meteoritem vypařila oceány a v bouři živlů zahubila veškerý život modré planety.
Hráči si v předělávce Millenia mohou vybrat ze tří obtížností, jež se liší zejména výchozími podmínkami. První jim tak dá k dobru solidní množství surovin, vybudovanou obranu, letku vesmírných lodí a další výhody, naopak úroveň Expert ponechá hráči pouze 50 kolonistů a šlus. Následující minuty a hodiny stráví hráči v nekonečné honbě za energií, minerály, vyvíjením nových technologií, stavbou vesmírných korábů různého účelu a jejich vysíláním k asteroidovým pásům či do bitev s nepřáteli. Náročná hra je překvapivě přehledná, pokud jde o GUI, přesto se ale doporučuje přečíst i podrobně její readme soubor, kde jsou nováčkům k dispozici rady do začátků.
Millenium Remake byl takřka úplně dokončen a netrápí ho žádné programové chyby. Jedná se o propracovanou strategickou hru, již by byl hřích nedoporučit.