Stáhnout hru (10 MB)
Hodnocení4

Globulation 2

Datum vydání: 5. 11. 2006
Žánr: Real-time strategie
Multiplayer: Ano
Hardwarové nároky: CPU 400 Mhz, 64 MB RAM
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Globulation 2 se řadí do kategorie realtimových strategií – a je to zároveň živoucí důkaz toho, že i v tomhle žánru, který zkostnatěl v podobě nekonečných klonů C&C či Warcraftu, lze ještě mnohé vymyslet. Tomu, kdo si neprojde docela dobře udělanýé tutorialové mise, pravděpodobně Globulation 2 přijde úplně nehratelná, ona je ale jen jiná – a na to je potřeba si zvyknout.
Mezi důležité koncepty patří nepřímé ovládání. Všechno ve hře se děje pomocí vlajek a polí, jimiž hráči určují, co se má v které části mapy provádět – na označené bitevní pole napochodují válečníci a čekají tam na další rozkazy, naopak třeba zakázaná oblast zajistí, že se na dané místo nebudou pokoušet proniknout žádné vlastní jednotky, ať už za účelem těžby nebo boje. Jednotek jsou jen tři druhy – sběrači surovin, válečníci a průzkumníci, je to ale ku prospěchu věci: důraz je kladen zejména na rozdělování činností a priorit jednotlivým budovám, jež zásobují a živí své jednotky.
Globulation 2 nechybí kampaň o šesti misích a spousta map pro multiplayerovou hru. Jedná se i o audiovizuálně docela vydařenou RTS, která určitě není pro každého, o kvalitní titul jde ale každopádně.