Stáhnout hru (10 MB)
Hodnocení4

Dark Hive

Datum vydání: 15. 10. 2006
Autor: ArKano games
Žánr: Real-time strategie
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 800 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: myš, kurzorové šipky a mezerník
Jazyk: angličtina

Info o hře

Real-time strategie s názvem Dark Hive pochází z Game Maker scény a je dalším důkazem toho, že komunita okolo tohoto programu si již poradí i s méně obvyklými žánry a v některých případech dokonce i velmi obstojně. DH se zpočátku tváří spíše skromně, ale až časem vytáhne všechny svoje trumfy, jež ji řadí mezi to nejlepší, co se v poslední době mezi strategiemi na freeware scéně urodilo.
Tvůrci z týmu ArKano games nijak výrazně neinovovali klasické RTS principy - hráč těží dvě různé suroviny, staví budovy, jednotky a čas od času se střetne s nepřítelem, přičemž při bitvě většinou záleží mnohem více na velikosti obou armád, než na hráčově strategickém umu. Tradiční "fog of war" zde byla vypuštěna a namísto toho se mapy dělí na dvě oblasti: světlé a tmavé. Ve světlých se automaticky uzdravují vaše jednotky, ve tmavých ty nepřátelské. Za zmínku také stojí určité druhy speciálních jednotek, které nejsou ovládány myší, ale přímo klávesnicí, což obohacuje DH o zajímavý arkádový rozměr.
Devítilevelová kampaň a několik samostatných misí zaručují solidní trvanlivost, umocněnou navíc ještě přiloženým editorem levelů. Stejně tak můžeme autory pochválit za pěkně zpracovanou audiovizuální stránkou, která si v ničem nezadá se špičkami žánru. Zkuste to, nebudete litovat...