Command & Conquer

Datum vydání: 1. 9. 2007
Autor: Westwood
Žánr: Real-time strategie
Multiplayer: Ano
Hardwarové nároky: CPU 90MHz, 16MB RAM
Ovládání: Myš, klávesnice - viz. options
Jazyk: angličtina

Info o hře

Před dvanácti lety spatřila světlo světa legenda mezi realtime strategiemi, první a jedinečný Command & Conquer. Aby toto výročí patřičně oslavili, rozhodli se pánové z Westwoodu, potažmo EA Games, vydat tento herní skvost jakožto freeware.
Pamětníci dozajista zavzpomínají a nejednomu se před očima objeví hodiny a hodiny strávené u tohoto skvostu. Jedni si zvolili kampaň za zlodušskou organizaci NOD a chtěli s ní ovládnout celý svět, ti druzí si pak vybrali cestu dobra, kterou představovala strana GDI. Příběh naprosto jednoduchý, možná trochu kýčovitý, ale o to nikomu nešlo, důležitá byla hratelnost. Ta je i po dvanácti letech velmi dobrá a ani nevadí, že umělá inteligence protivníků je kdesi pod úrovní šimpanze učenlivého. C&C se totiž hodí zejména na multiplayerová klání, při nichž si hráči staršího data narození mohou nostalgicky přičichnout ke kouzlu starých časů.
Nejednoho hráče asi zarazí tehdy oslavovaná VGA grafika. Právě tady je nejvíce znát, nakolik se počítačové hraní co do vizuálního zpracování změnilo. Na opačném břehu stojí ozvučení, na hudbu použitou v C&C mohou být vývojáři z Westwoodu jaksepatří pyšni. Celkovou atmosféru kampaně jen podtrhují vložené filmové sekvence.
Nemám nic, co bych dodal. Máte-li chuť zavzpomínat na staré časy, neváhejte a stahujte. Jste-li fanoušci RTS a máte-li mezery ve vzdělání, neváhejte a stahujte také. C&C za to stojí, užijte si to.