Stáhnout hru (1 MB)
Hodnocení4

This Precious Land

Datum vydání: 17. 4. 2012
Autor: Ishisoft
Žánr: Budovatelská strategie
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU: 1 GHz, RAM: 256 MB
Ovládání: Myší
Jazyk: angličtina

Info o hře

Netradičních žánrů je jako šafránu, tudíž si musíme vážit každé novinky, která mezi nás doputuje. Tou je i sympatická sand boxová hříčka s názvem This Precious Land, v níž se ujmeme role jakéhosi Boha a budeme tvořit krajinu, sázet kousky země a těžit potřebné suroviny. Koncept je velmi jednoduchý, ale nenechte se zmást. 
Na čtvercovou mřížku máte za úkol stavit jednotlivé kusy země tak, aby se spojily s ostatními a vytvořili tak co nejvíce úrodnou půdu. Možná, že vám to teď není úplně jasné, ale stačí si ve hře odbýt pár sekund, a hned všemu budete rozumět. This Precious Land nemá žádný konec, je to doslova a do písmene pískoviště, na kterém si můžete hrát takřka do zblbnutí a je jen na vás, jak dlouho vám to vydrží. Nám to vydrželo poměrně dlouho, hlavně kvůli zmíněnému puzzle způsobu stavění. 
Pochvalu si jistě zaslouží i audiovizuální stránka, která patří k tomu nejlepšímu, co můžeme v pixelartové grafice vidět. This Precious Land je jasnou ukázkou toho, že i jednoduchý koncept stačí na parádní hru. Snad jen škoda, že hra nemá prakticky žádný cíl.