Stáhnout hru (15 MB)
Hodnocení5

Sid Meier's Railroad Tycoon

Datum vydání: 22. 11. 2006
Autor: Sid Meier
Žánr: Budovatelská strategie
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 486, 2MB RAM
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Je tomu již dlouhých šestnáct let od doby, kdy poprvé spatřil světlo světa první díl vláčkové simulace ze série Railroad Tycoon. Postupem času následovaly další dvě pokračování, ale až vydání Sid Meier's Railroads! přimělo autory k vypuštění své prvotiny na procházku mezi ostatní freeware hry.
Základní koncept je, podobně jako u ostatních tycoonů, založen na budování infrastruktury a udržování ekonomiky svého impéria. Abyste nezačínali takříkajíc na nule, máte na začátku k dispozici rovný milion dolarů, přičemž půlku z této částky musíte vrátit zpátky bance. Penízky jsou potřeba na stavbu kolejí, železničních stanic a v neposlední řadě také vláčků a vagónků, které slouží k následnému rozvozu surovin a výrobků. Aby to nebylo tak jednoduché, na mapě pracují i AI soupeři, kteří se také snaží urvat co největší zisk.
Hned při prvním spuštění na vás dýchne klasická atmosféra a pokud patříte mezi pamětníky věřím, že mnohde ukápne i nejedna nostalgická slza. Shora viděná 2D grafika má i nyní své kouzlo, není sebemenšího důvodu kritizovat.
Pokud jste si právě pomysleli, že podobných her tu již bylo moc a moc, máte pravdu. Jenže si musíme uvědomit, že právě Railroad Tycoon byl jednou z prvních svého druhu a jeho komplexnost a parádní hratelnost nemají ani po třinácti letech na freeware scéně konkurenci.