Stáhnout hru (89 MB)
Hodnocení3

Becher Tycoon 2006

Datum vydání: 15. 12. 2006
Autor: MIRK
Žánr: Budovatelská strategie
Multiplayer: Ne
Ovládání: myš
Jazyky: čeština, angličtina

Info o hře

Již jako malý kluk jsem s oblibou hrával stařičkou budovatelskou záležitost Transport Tycoon Deluxe z dílen Chrise Sawyera. Bavilo mne stavět železnice, dopravovat suroviny a rozvíjet ekonomiku svého dopravního impéria. Právě proto jsem ve chvíli, kdy jsem poprvé pustil Becher Tycoon, vyskočil radostí jako čertík z krabičky. Hra se totiž zmiňovanému TTDX velmi podobá, a to zejména po grafické stránce, ale nepředbíhejme.
Hlavním úkolem je vybudovat továrnu na Becherovku, sehnat všechny potřebné suroviny a poté žaludeční kořalku distribuovat do okolních hospod a podniků. Jako nápad to zní velmi zajímavě. Jak hráč pokračuje ve svém snažení, posouvá se letopočet dále směrem k současnosti, takže se škvárová cesta změní v asfaltku, koňské povozy vystřídají parní oře, …
Bohužel je tu jedno velké ALE. Hratelnost tohoto titulu je tak neskutečně složitá, ba dokonce na hlavu postavená, že to až hezké není. Abyste mohli dopravit surovinu z jednoho místa na druhé, musíte postavit zastávku a vyslat povoz, s tím není žádný problém. Nepochopím ale, proč musí hráč zakoupit suroviny předtím, než jsou umístěny na onu zastávku a to tak, že hezky ručně. Proč nejsou zaplaceny až po vyzvednutí a proč není vše prováděno automaticky?? Ne a ne a nepochopím to. Během hraní Becher Tycoonu si uvědomíte, jak rádi jste byli za dílčí prvky TTDX, které byly již tehdy přijímány tak nějak jako samozřejmost.
Co naplat, že má tento účastník letošní Becher Game parádní grafiku, když je ovládání natolik složité, že odradí nejednoho hráče již po několika minutách? Je mi smutno z toho, že autoři nedokázali využít celý potenciál svého nápadu. Bohužel.