Stáhnout hru (1 MB)
Hodnocení3

Crabball

Datum vydání: 10. 4. 2012
Autor: Eduardo Cisneros
Žánr: Ostatní sporty
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1500 MHz, RAM 256 MB, VGA 128 MB
Ovládání: Šipky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Určitě si ještě pamatujete na stařičký volejbal, který hrával před lety snad každý, kdo měl počítač. Hra se nepyšnila žádnými složitostmi, na každé straně obrazovky byl jeden soupeř a uprostřed stála síť, a přesně takhle jednoduchý je i nový freewarový počin Crabball. I když to italský autor Eduardo Cisneros nikde neuvádí, díky zřejmé podobnosti jde vlastně o jakýsi remake. Akorát špílmachry jsou tentokrát dva červení kraby na prosluněné pláži.
Crabball se ovládá pouze šipkami. Nikdo by tudíž neměl mít s ovládáním problémy, ani děti. Na vás pak je jediné - ovládat svého svěřence tak, aby mu pokud možno žádný míč nepropadl mezi klepýtky, a naopak aby jich co nejvíc za síť poslal tím způsobem, že je protivník nestihne odrazit nazpátek. Herní systém je skutečně velmi prostý, zápas se po skórování nezastavuje, ale pokračuje plynule dál. Jedovatý útok se tak může stát smrtícím, to když se míč povaluje při zemi, neboť odtud ho lze poslat zpátky do hry jen stěží.
Výjimkou nejsou docela časté bugy. Především krab soupeře se nezdráhá jít pro míč až za hranu obrazovky, kde se v mém případě nejednou zasekl. Pak pomůže pouze restart (= ztráta rozehraného zápasu). Po audiovizuální stránce je však titul solidní.