Připravujeme pro tebe úplně nový web. Buď mezi prvními, kdo ho vyzkouší... beta.hrej.cz
Stáhnout hru (39 MB)
Hodnocení5

Ski Challenge '09

Datum vydání: 9. 12. 2008
Autor: Green Tube
Žánr: Lyžování
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 2.0 GHz, 512 MB RAM
Ovládání: klávesnice - kurzorové šipky, mezerník
Jazyky: angličtina, němčina

Info o hře

Rok se s rokem sešel a na nás, fanoušky zimních sportů, se opět valí lavina s názvem Ski Challenge. Tato onlinová simulace alpského lyžování si za své nyní již pětileté působení vydobyla dosti širokou fandovskou základnu, a tak se není čemu divit, že všichni netrpělivě čekali vydání aktuálního ročníku.
Novinek se dvakrát moc nesešlo, pouze počet sjezdových tratí se rozrostl na aktuální půltucet, konkrétně pak Gröden, Bormio, Wengen, Kitzbühel, Garmisch-Partenkichen a Val d’Isere. Pro nováčky také musím osvětlit pravidla soutěže – zhruba deset dní před závodem probíhá kvalifikace, kdy je nutné projet sjezdovku pod stanovený limit. Pak, v den závodu, se všichni kvalifikavší jedinci pokoušejí zajet co nejrychlejší čas, nejlepší vyhrává. Jednoduché, skvěle zábavné. O všeobecné popularitě série Ski Challenge svědčí i fakt, že nyní, zhruba deset hodin po vydání hratelné verze, jsem se s časem o 25 vteřin pokořujícím kvalifikační limit umístil někde na hranici druhé a třetí tisícovky závodníků, celkový počet hráčů horko těžko odhadovat.
Poněkud zamrzí, že se tvůrci nepokusili alespoň trochu vylepšit stávající grafický engine. Ne že by nevypadal nádherně, ale pocit z rychlé jízdy není takový, jak by mohl současný hardware nabídnout – chybí například efektní rozmazání okolí při rychlé jízdě nebo zachytávání sněhu na brýle závodníka.
I bez těchto vymožeností ale představuje Ski Challenge ´09 absolutní špičku ve freeware simulátorech lyžování, kdo nezná, ať vyzkouší.