Stáhnout hru (10 MB)
Hodnocení5

Jetpack Basketball

Datum vydání: 16. 12. 2009
Autor: Mark "messhof" Essen
Žánr: Basketbal
Multiplayer: Ano
Ovládání: klávesnice
Jazyk: angličtina

Info o hře

Je návratem do časů minulých, kdy pojem Internet zaváněl armádou, a kdy hráči od L.A. až po Tokio postávali u automatů. Frajírci bohatých rodičů vysedávali doma před televizí, ale o to nejde. Kouzlo hraní nespočívalo jenom v tom, jaký jste na daný mašině namlátili rekord. Kouzelné bylo totiž i to, že jste u toho napráskali kamarádovi, který vedle vás stál a který proti vám hrál. Který nadával, když prohrával a který se radoval, když vyhrával. Kouzelné bylo, že vás pozorovala parta známých (a když neznámých, netrvalo dlouho a už jste se znali) kluků a holek, co vám poskakovali za zády a se zaťatými pěstmi fandili a pořvávali, jako byste se bili v nějakém koloseu. Kouzelné bylo, že hraní sbližovalo lidi, kulturu kriplů házelo kamsi do konkrétnější, osobnější roviny. Pak tohle všecko spláchla velká voda – Internet. Zbyly nám vzpomínky a označení hot seat, kterým jsme si definovali multiplayer, co dneska nefrčí. Ale…
…měl by. Šílený chlapík z Brooklynu – Mark „messhof“ Essen – už svojí Cowboyanou ukázal, že anonymní Internet prostě není všemocný. V Jetpack Basketballu dvěma hráčům opět předhazuje jednu klávesnici a slovy „Bavte se!“ jim zpříjemňuje jedno líné nedělní odpoledne.
Po všech těch Punishmentech, Flywrenchích, Randy Balmách a Scrap Collectorech je Jetpack Basketball i na messhofa docela normálním herním kouskem. Klasický basketbal pro dva na jedné obrazovce, jenom s tím rozdílem, že ke koši neskáčete, ale lítáte jetpackem. Zpočátku budete možná krapet mrzutí, že nemůžete protihráči sebrat míč z rukou; však to vás přejde. Vy i váš kamarád totiž brzy zjistíte, že i s míčem v prackách je setsakramentsky těžké dát koš, a tak začnete vymýšlet naprosto novou taktiku a strategii hraní basketbalu. Je to peklo, ale návykové.
Po obrazové stránce umění, které mě napoprvé příjemně překvapí, napodruhé mě pak dostane svou promakaností. Dost je to patrné z obrázků; všimněte si, jaké tvary se během spontánního hraní utvoří z modrých trysek jetpacků. Netřeba nějaké extra fantasie, abych viděl namodralé hráče basketbalu, jak střílí míčem na koš. Drobné, ale neuvěřitelné detaily. Stejně jako zvuky, které podkreslují dění na obrazovce. Prostě, co víc k tomu říct: videogame boys and girls, messhof is back and he’s banging inside once again!