Stáhnout hru (32 MB)
Hodnocení5

Final Drive Fury

Datum vydání: 7. 5. 2007
Autor: WildGames
Žánr: Závody
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 800 MHz, 256 MB RAM
Ovládání: nastavitelné ve hře
Jazyk: angličtina

Info o hře

Final Drive Fury působí na freeware scéně trochu jako zjevení - leckomu by při pohledu na screenshoty mohlo připadat, že se tahle hra snaží kopírovat NFS: Underground. To je sice možná pravda, ale na rozdíl od několika jiných se jí to opravdu daří. A podobně dobře jako vypadá se i hraje, ačkoliv, pravda, nabízí o něco méně možností, než tento komerční závodní hit.
Podobně jako v NFSU se i zde hráč vydává závodit do nočních ulic velkoměsta se svým vytuněným bourákem, aby změřil síly s několika podobně "nabušenými" fáry. Utkat se s protivníky je zde možné ve dvou různých módech - jednak v normálním závodě, jednak v kariérním režimu. Ten sestává z několika závodů s postupně narůstající obtížností, ovšem zároveň i s narůstajícími odměnami za vítězství. Peníze vůbec hrají ve FDF důležitou roli: kromě úspěchů v závodech se dají získávat i za různé předvedené parádičky během jízdy, jako třeba smyky, skoky a tak podobně. Mnohem zábavnější je však pochopitelně jejich utrácení, ať už za tuning hráčova stávajícího auta, nebo za nákup bouráku nového. Auta se zde nacházejí celkem tři, což sice není zrovna mnoho, ale na druhou stranu se společně s malým počtem tratí jedná asi o jedinou věc, kterou lze této hře vytknout.
Po audiovizuální stránce jde rovněž o zcela mimořádný počin, jenž má sice do efekty hýřícího NFSU pořád daleko, ale mezi volně šířitelnými tituly se vyjímá jako klenot. Jasný tip.