Driving Speed 2

Datum vydání: 15. 4. 2008
Autor: Wheel Spin Studios
Žánr: Závody
Multiplayer: Ano
Hardwarové nároky: Windows 98/ME/2000/XP/Vista, 1GHz CPU a vyšší, 256MB RAM, 228MB místa na disku, Grafická karta s Pixel Shader podporou, ovladače DirectX 9
Ovládání: klávesnice
Jazyk: angličtina

Info o hře

Driving Speed 2 jsou fantastické, grandiozní, luxusní a graficky překrásné závody osmiválců, v nichž můžete vyzvat až na 11 soupeřů. Hraní po místní síti či internetu s přáteli je také možné, a to až do počtu osmi lidí na jeden závod. Dojem bohužel kazí počet okruhů, jichž se ve Driving Speed 2 nachází pouhá dvojice, ale o to pestřejší a zábavnější jsou.
Říkáte si, že jsem začal recenzi poněkud naruby? Jistě, musel jsem ze sebe dostat nadšení, jež se ve mně nakupilo během testování tohoto skvostu na nezávislé scéně. Přiznám se, že jsem na freeware scéně ještě nenarazil na realističtější simulaci závodu této kubatury, což může zpočátku působit určité obtíže v ovládání vozidla – chce to pěkně opatrně na plyn, zavčas, ale ne prudce brzdit, zkrátka jako ve správném závoďáku.
Počítačoví protivníci, s nimiž se na okruhu střetnete, rozhodně nepatří mezi žádné ostrouhánky, ba naopak. Už na střední obtížnost není vůbec jednoduché s nimi držet krok a v danou chvíli vám ani nebude vadit, že se ve hře vyskytuje jen dvojice okruhů – objet jeden zabere téměř dvě minuty, a tak chvilku potrvá, než si všechny zákoutí pevně vryjete do paměti. A při tom všem soustředění na jízdu si možná ani nevšimnete parádního grafického zpracování, na freeware scéně nevídaného. Snad jen nějaký model poškození by mohli autoři přidat, ale to bych už toho chtěl asi moc.
Nebudu vás dále zdržovat, pakliže patříte k příznivcům realistických simulátorů, neváhejte ani minutu a Driving Speed 2 si stáhněte. Stojí za to.