Stáhnout hru (17 MB)
Hodnocení4

Shelled!

Datum vydání: 6. 12. 2006
Autor: Red Thumb Games
Žánr: Tankový simulátor
Multiplayer: Ano
Hardwarové nároky: CPU 1 GHZ, 256 MB RAM
Ovládání: myš, WSAD, Tab - změna zbraně
Jazyk: angličtina

Info o hře

Po komiksových Kannonwagens tu máme další tankovou řežbu, která tentokrát přichází ze shareware scény a nese název Shelled!. Stejně jako prvně jmenovaný titul se soustředí především na multiplayerová klání, ale nabízí i bitvy proti počítačovým botům. Ty sice nedisponují žádnou zázračnou umělou inteligencí, ale na rozjezd do soubojů proti živým lidem bohatě postačí.
Na začátku jsem sice zmínil, že se jedná o bitvy tankové, ale ve skutečnosti to není tak docela pravda: střetávají se zde totiž po zuby ozbrojené želvy. Každá má navíc na spodní části svého těla připevněny trysky, jež slouží k pohybu po hrací ploše. Autoři si zřejmě byli vědomi toho, že při zachování normální želví rychlosti by se bitvy mohly protáhnout i na několik hodin, takže proto je obdařili tímto vylepšením. Před každým soubojem si budete moci nakoupit k základnímu dělu některou z osmi dalších zbraní, přičemž investice do nich se skutečně vyplatí - jejich účinnost je v porovnání se zmiňovaným dělem několikanásobně vyšší. Akci nechybí patřičná svižnost, ale zároveň je třeba u hry i přemýšlet. Při střelbě totiž musíte správně odhadnout sílu a úhel, aby vámi vyslaný projektil našel svůj cíl.
Graficky se jedná o kousek velice zdařilý a ani ozvučení nikterak nezaostává - především pohodová hudba si zaslouží vyzdvihnout. Shelled! jsou zkrátka propracovaným počinem po všech stránkách a zejména v multiplayeru nabízejí výbornou zábavu na dlouhou dobu. Pokud tedy máte k dispozici živé protihráče, můžete si k výslednému hodnocení ještě jeden bod připočíst.