Battleship 88: Iron Hero

Datum vydání: 4. 2. 2007
Autor: Game Creation Society
Žánr: Námořní simulátor
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 800 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: 0-9, WASD, myš, mezerník
Jazyk: angličtina

Info o hře

Battleship 88: Iron Hero je výjimečná freeware hra. Námořní akce, která nabízí takřka dvě desítky misí překypujících adrenalinem, není zbytečně komplexní, přitom ale nutí k opatrnému stylu boje a díky profesionálnímu audiovizuálnímu provedení potěší oko už na první pohled – to je zase tak často nevidí. Ale není divu – na svědomí ji mají lidé z Game Creation Society, a to je seskupení zaměstnanců EA, kteří jen ve svém volném čase dělají freeware „hříčky“ jako právě Battleship 88. Chvályhodné!
V Battleship 88 se hráči stanou velitelem právě křižníku číslo 88 a pokusí se v jednotlivých levelech obvykle zničit všechny nepřátele. To není zase úplně jednoduchá záležitost, protože válečná loď je odolná a AI se dovede správně natáčet a manévrovat. Vybrat si lze mezi několika druhy zbraní a mezi střelbou po dávkách či jednotlivě. Klíčem k úspěchu je útočení na vybrané části soupeřovy lodi, protože ta není brána jako jeden celek, ale soubor několika částí, které lze zasáhnout separátně a vyřadit tak z činnosti. To samé ale platí i pro křižník 88.
Bitvy v Battleship 88 zpestřuje řada dalších prvků, například všudypřítomná letadla, jež vedou své šarvátky nad hlavami námořníků, což na atmosféře ještě přidává. Je-li námořní tematika aspoň trochu vaším šálkem kávy, nenechte si Battleship 88 určitě ujít.