Stáhnout hru (5 MB)
Hodnocení4

bECHOES

Datum vydání: 12. 1. 2007
Autor: Karel Štěpka
Žánr: Letecký simulátor
Multiplayer: Ne
Ovládání: Kurzorové šipky, mezerník, A, Z.
Jazyky: čeština, angličtina

Info o hře

Kromě výhry v soutěži Becherovka Game 2004 s logickým titulem A.N.T.Z. si autor Karel Štěpka může do tabulky osobních úspěchů zapsat i starší gamesku bECHOES, která skončila ve stejné soutěži o rok dříve na místě druhém a o které si dnes povíme něco více. Stejně jako u prvního titulu je i v této gamesce kladen velký důraz na dlouho nekončící zábavu, což dokazuje nepřeberné množství misí a rozličných úkolů. Hráč je přeřazen jako nováček do speciálního výcviku a usedá do bojově upravené helikoptéry Apache AH-64. Nejdříve se učí ovládat svůj stroj, po chvíli zjišťuje další funkce radaru, rádia a střelných zbraní. Po zvládnutí prvotních nesnází již přicházejí opravdové armádní úkoly. Nutno podotknout, že se bECHOES nedá dohrát za pár minut a na jeho úplné zvládnutí si je třeba rezervovat dny až týdny.
Díky promyšlenosti gamesky se postupně prokousáváme chvíli vtipnými a jindy zase dobrodružnými a napínavými pasážemi. Hra byla kompletně přeložena do češtiny a tak je příběh prokládán originálními, humornými hláškami, jež se zalíbí nejen budoucím pilotům, ale i ostatním hráčům na poli freeware scény.
Grafika i zvuk jsou dobré, začátečníkům pomáhá v orientaci rozsáhlý přiložený manuál a nápověda po spuštění programu. Jako perličku na závěr uvedu vtipný „palubní deník“, který si hrdina sám píše a jenž by neměl ujít ničí pozornosti.