BURDA Digital apetit online.czApetitonline Elle.czElle Marianne.czMarianne Maxim.czMaxim Hrej.czHrej Marie ClaireMarie Claire JoyOnline.czJoy SvetZeny.czSvětŽeny moje betynka.czMoje betynka pošli recept.czPošli recept chip.czChip Marianne BydleníMarianne Bydlení ApetitShop.czApetitShop Elleshop.czElleShop
více
Stáhnout hru (5 MB)
Hodnocení4

bECHOES

Datum vydání: 12. 1. 2007
Autor: Karel Štěpka
Žánr: Letecký simulátor
Multiplayer: Ne
Ovládání: Kurzorové šipky, mezerník, A, Z.
Jazyky: čeština, angličtina

Screenshoty

Info o hře

Kromě výhry v soutěži Becherovka Game 2004 s logickým titulem A.N.T.Z. si autor Karel Štěpka může do tabulky osobních úspěchů zapsat i starší gamesku bECHOES, která skončila ve stejné soutěži o rok dříve na místě druhém a o které si dnes povíme něco více. Stejně jako u prvního titulu je i v této gamesce kladen velký důraz na dlouho nekončící zábavu, což dokazuje nepřeberné množství misí a rozličných úkolů. Hráč je přeřazen jako nováček do speciálního výcviku a usedá do bojově upravené helikoptéry Apache AH-64. Nejdříve se učí ovládat svůj stroj, po chvíli zjišťuje další funkce radaru, rádia a střelných zbraní. Po zvládnutí prvotních nesnází již přicházejí opravdové armádní úkoly. Nutno podotknout, že se bECHOES nedá dohrát za pár minut a na jeho úplné zvládnutí si je třeba rezervovat dny až týdny.
Díky promyšlenosti gamesky se postupně prokousáváme chvíli vtipnými a jindy zase dobrodružnými a napínavými pasážemi. Hra byla kompletně přeložena do češtiny a tak je příběh prokládán originálními, humornými hláškami, jež se zalíbí nejen budoucím pilotům, ale i ostatním hráčům na poli freeware scény.
Grafika i zvuk jsou dobré, začátečníkům pomáhá v orientaci rozsáhlý přiložený manuál a nápověda po spuštění programu. Jako perličku na závěr uvedu vtipný „palubní deník“, který si hrdina sám píše a jenž by neměl ujít ničí pozornosti.