Stáhnout hru (6 MB)
Hodnocení4

Air Blast

Datum vydání: 8. 7. 2008
Autor: Eric Grange
Žánr: Letecký simulátor
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1GHz, 128 MB RAM, 32 MB graf. karta
Ovládání: klávesnice nebo joystick
Jazyk: angličtina

Info o hře

Najít na nezávislé scéně kvalitní simulátor leteckých bitev, to je úkol z kategorie velmi obtížných. Naštěstí je tu Air Blast, vítěz soutěže PGD Competition 2005, v níž si soubojů stíhaček užijeme víc než dost. Nevěříte?
Už samotné úvodní menu dokáže navodit dojem, že se jedná o kvalitní titul. Vedle hlavních položek, stylově namluvených nutno podotknout, se na pozadí nachází krásný stíhací letoun, jejž dostanete během hraní do svých spárů. Než se vám podaří dostat do samotné akce, musíte spustit tutoriál, v němž si vyzkoušíte ovládání stíhačky a také sestřelení prvního nepřítele. To vše je ale příprava na hlavní akci, jež je rozdělena na několik různorodých módů – ve třech jde o souboj muže proti muži, konkrétně člověka proti počítači. Hlavní rozdíl je ve vybavení stíhačky, zatímco jeden mód umožňuje pilotům se vybavit veškerým arsenálem, další vás omezují buď na rakety, anebo na kulomet. S trochou nadsázky jde říct, že se jedná o klasický Deathmatch, byť ve vzduchu.
Nejzajímavější je ale čtvrtý mód, v němž spolu s počítačovým parťákem musíte odrazit útok přesily nepřátelských letounů. Kolega se přitom chová přesně tak, jak byste čekali – drží formaci, brání se, útočí, zkrátka paráda. To vše v doslova luxusním grafickém zpracování, ostatně pohled na screenshoty mluví za vše. Vytkl bych snad jen nepřítomnost multiplayeru a trochu složitější ovládání, ale co jiného taky od leteckého simulátoru čekat, že?:-)
Takže tedy, Air Blast představuje naprostou povinnost pro všechny, kdo mají v oblibě létání a letecké souboje. Kdyby byla podpora multiplayeru, hodnotil bych ještě více, takto krásných a zasloužených osm.