Stáhnout hru (12 MB)
Hodnocení5

Final Vision

Datum vydání: 17. 12. 2007
Autor: Alastair Jack (alspal) - kódování / grafika; Johan Hargne (Wartagon) - hudba
Žánr: RPG
Multiplayer: Ne
Ovládání: klávesnice: směrové šipky (pohyb), šipka dolu (interakce s předměty / postavami), Shift (provedení akce, vyzbrojení se v inventáři), Ctrl (provedení akce), Enter (menu příkazy), F2 (reset hry), 1 / 2 (změna velikosti herního okna).
Jazyk: angličtina

Info o hře

Představte si Nifflasovskou, z boku viděnou hopsačku. Okořeňte ji o rpg prvky se zápaďáckým akcentem. Navrch pikantního mixu pak přiložte barevný cukrkandl japonské výroby. Výborně! Právě jste si připravili chuťovku, která má šmrnc. Jak ji jen pojmenujeme? Co třeba: Poslední Představa?
Nifflas je prostě poklad. Utváří překrásně spletené světy plné barev, osídlené všemožnými tvorečky, na které je radost jen pohledět. Senzaci ze zážitku umocňuje prokládanými hudebními motivy. Hráče tak lapá do chvilkově veselých nálad, v zápětí je však napíná jak strunu, aby pak přišel okamžik náhlého vykolejení a boje o holý život. Švédsko bylo a je plné geniálních hračičků. Nifflase považujme za jednoho z nich.
Genialitu konceptů Nifflasových her prokouklo zajisté i studio Silvernova – spolek nezávislých herních vývojářů. Nasálo inspiraci a přidalo vlastní prvky, které nového „Knytta“ věru ozvláštňují. Předně je si třeba uvědomit, že se tu bavíme o rpgčku. Coby unesený Lord se snažíte vyprostit ze zatuchlých katakomb a navrátit se zpět do své rodné vesničky, nad kterou se tyčí váš nebeský hrádek. Pak se už jen poradit se svými rádci, kterak zakročit proti těm ohavným rebelským psům a vzhůru do víru boje!
Jako každé správné a tradiční zápaďácké erpégé k vám přikvačí s možností vybrat si jedno z několika hrdinných povolání. Ve světě Final Vision na vás čekají jednak klasici všech her „na hrdiny“, totiž svalnatí bouchači s obouručáky, ale pokud preferujete poněkud elegantnější styly boje, žádný problém. Čarodějnických odnoží je tu tak akorát. Svého hrdinu cepujete a bez ustání popoháníte k vraždění namyšlených nepřátel. Od tupých banditů, u kterých nevidím právo na to být namyšlený, až po třebas temné templáře, kteří to právo nepochybně mají. Postupně se tak zdokonalujete, tedy levelujete. Shromažďujete bohatství, za něž nakupujete úžasné zbroje a snad ještě úžasnější zbraně – od magických mečů, přes kouzelné sekyrky. Pro mágy pochopitelně platí paralela magických kouzel. A když už budete v tom nákupním shonu, rozhodně se stavte pro pár hojivých lektvarů, léčivých elixírů a flakónků s protijedy – určitě se vám budou během putování napříč zemí hodit.
Co říct závěrem? „Poslední Představa“ je jasnou volbou pro každého, kdo zrovna nemá po ruce žádné větší fantasy rpg. Jen si před hraním uvědomte, že: trvá pouhých pár hodin, v rámci žánru se nebere vůbec vážně a hraní se tím pádem stává čirou zábavou než napínavou sledovačkou snůšek pseudo-zábavného příběhu (bohužel častý neduh v rámci fantastických děl obecně). Leč, i když si půjčuje motivy a vykrádá postavy, činí tak s takovým smyslem pro humor, že jí to musíte prostě odpustit a vyzdvihnout coby přednost. Ostatně, právě takových her je dnes žalostně málo. Tak buďme rádi za ty dary.