Stáhnout hru (10 MB)
Hodnocení3

Fillauth

Datum vydání: 24. 9. 2008
Autor: Oxeye Game
Žánr: RPG
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 400 MHz, 64 MB RAM
Ovládání: myš, šipky - posouvání obrazovky
Jazyk: angličtina

Info o hře

Vydání Falloutu 3 se nezadržitelně blíží, a tak pokud si chcete zavzpomínat na atmosféru prvních dvou dílů, zkuste Fillauth. Jedná se sice spíše o parodii, ale fanoušci původních Falloutů si ji určitě užijí. A i to byl jeden z cílů Bootleg Demakes Competition, kam byla hra přihlášena - oživit vzpomínky na staré klasiky.
Předělávka slavných RPG od Oxeye Games je skutečně stylová a nechybí v ní mnoho typických prvků pro falloutí tituly - černobílé intro (ovšem s mírně pozměneným textem), postapokalyptický svět a specifické vizuální ztvárnění, v tomto případě ještě značně přizpůsobené pro demakovou soutěž. Na fanoušky původních her navíc tvůrci několikrát pomrkávají, například přítomností automobilu, ve kterém hlavní hrdina Falloutu 2 jezdil, či všude možně pobíhajícími malými psy, jež zřejmě mají být jakousi vzpomínkou na oblíbeného Dogmeata.
Samotná hratelnost nenabízí příliš možností - ve Fillauthu lze jen chodit, občas sebrat nějaký předmět a tu a tam s někým promluvit. Síla této hry ale spočívá především v humoru a množství narážek. Pokud by ovšem tvůrci chtěli svoji parodii dotáhnout do konce, potřebovali by na vývoj více než pouhý měsíc. Takto hra v nejlepším skončí, což trochu zamrzí.