Stáhnout hru (45 MB)
Hodnocení5

Broken Hearts

Datum vydání: 10. 4. 2007
Autor: RPG 2 Heaven
Žánr: RPG
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 600MHz, 128 MB RAM
Ovládání: klávesnice
Jazyk: čeština

Info o hře

Na freeware scéně se nachází nepřeberné množství titulů, které evokují v hráčích, kteří už mají nějaký ten zářez na opěrátku klávesnice. Nejvíce to je vidět u japonských RPG, u kterých se nezapře podoba s prvními díly série Final Fantasy, nebo Zelda. U nich však vyvstává problém – jejich autoři totiž jaksi nepočítají s tím, že je bude hrát i někdo mimo Japonsko, kde je znalost asijských klikyháků minimální. Musíme se tedy spokojit s polovičatými napodobeninami, které ovšem svým předobrazům nesahaly ani po kotníky. Českému dvoučlennému týmu RPG2 Heaven to zřejmě přestalo stačit, neboť se pustili o minulých velkých prázdninách do ambiciózního projektu s názvem Broken Hearts. Jak to s ním nakonec dopadlo? Jedná se opravdu o takovou pecku, jak se všeobecně očekávalo? Neuškodila hře skutečnost, že byla vyvíjena v RPG makeru?
Jak bylo již před vydáním hry jasné, vtělíme se do role Chrona. Ujmul se ho generál Crost poté, co mu zemřeli oba rodiče. Chrono byl poté vychováván v kasárnách, aby jednoho dne stanul v čele Ishbalkých vojsk. Dostával stále těžší a těžší úkoly, až jednoho dne byla jeho jednotka vyslána potlačit odpor ve vesnici Xenotime. Úkol sice splní, ale něco se v něm pohne. Už to není chladný stroj na zabíjení, ale přesto je stále odhodlán plnit Crostovy úkoly.
A právě v této chvíli se role Chrona ujímáte vy a začnete určovat jeho další osud. Ačkoli je děj vcelku lineární, dočkáte se i několika (ne příliš významných) odboček, které ale celou hru příjemně oživují. Svět, ve kterém se budete pohybovat v top-down pohledu je poměrně rozsáhlý a co je nejhlavnější, žije. Není to pouze statická textura (mimochodem, roztomile nakreslená), ale máte pocit, že v tomto světě opravdu žijete, ne pouze existujete. Jak postupujete hrou, charaktery začnou odkrývat své stinné i temné stránky, do toho sbíráte karty s manga obrázky, spousty předmětů, objevujete nová a nová zákoutí a samozřejmě bojujete. Než se dostanete na konec, uběhne pěkných pár hodin (autoři udávají více jak dvacet), během kterých se budete výtečně bavit. Navíc vás bude po celou dobu doprovázet naprosto úžasná muzika. Co víc si přát. Pro příznivce japonských RPG povinnost, pro ostatní také. Broken Hearts je jedním z nejlepších českých projektů (ne-li vůbec nejlepší) tohoto roku.