Stáhnout hru (0 MB)
Hodnocení3

HyperRogue III

Datum vydání: 28. 4. 2012
Autor: Zeno Rogue
Žánr: Akční RPG
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU: 1 GHz, RAM: 256 MB
Ovládání: Myší
Jazyk: angličtina

Info o hře

Starých dobrých her na hrdiny není nikdy dost. To se týká i i velmi starého žánru rogue RPG her, v nichž jsme až na výjimky necháni bez jakéhokoliv velkého úvodu napospav v nehostinných krajinách plných nepřátel. Nejinak tomu je i v dnešním recenzovaném kousku s názvem HyperRogue III. Vtělíme se do role neohroženého dobrodruha, který se potuluje nebezpečnými končinami, jež jsou na každém kroku plné trollů a podobných fantasy kreatur. Největší zajímavostí ovšem je fakt, že veškerý pohyb a boj se neodehrává na klasické placaté Zemi, tak jak jsme všichni zvyklí, nýbrž na takzvaném hyperboloidu, který se skládá z jednotlivých buněk, po nichž se hráč pohybuje. Nejlépe to pochopíte na přiložených screenshotech.
Náplň HyperRogue III je tedy velmi klasické prozkoumávání, zabíjení potvor a sbírání zlata. Pokud od tohoto titulu čekáte více, poohlédněte se raději jinde. Vyzdvihnout bychom však měli hlavně povedené vizuální zpracování, které je vskutku netradiční. Škoda úplné absence zvuků a hudby, hře to rozhodně body navíc nepřidává.
HyperRogue III je nenáročná rychlovka pro nenáročné rychlíky. Na krátké pobavení postačí, pakliže byste po ní však chtěli více, pravděpodobně vás zklame.