BURDA Digital apetit online.czApetitonline Elle.czElle Marianne.czMarianne Maxim.czMaxim Hrej.czHrej Marie ClaireMarie Claire JoyOnline.czJoy SvetZeny.czSvětŽeny moje betynka.czMoje betynka pošli recept.czPošli recept chip.czChip Marianne BydleníMarianne Bydlení ApetitShop.czApetitShop Elleshop.czElleShop
více
Stáhnout hru (0 MB)
Hodnocení3

HyperRogue III

Datum vydání: 28. 4. 2012
Autor: Zeno Rogue
Žánr: Akční RPG
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU: 1 GHz, RAM: 256 MB
Ovládání: Myší
Jazyk: angličtina

Screenshoty

Info o hře

Starých dobrých her na hrdiny není nikdy dost. To se týká i i velmi starého žánru rogue RPG her, v nichž jsme až na výjimky necháni bez jakéhokoliv velkého úvodu napospav v nehostinných krajinách plných nepřátel. Nejinak tomu je i v dnešním recenzovaném kousku s názvem HyperRogue III. Vtělíme se do role neohroženého dobrodruha, který se potuluje nebezpečnými končinami, jež jsou na každém kroku plné trollů a podobných fantasy kreatur. Největší zajímavostí ovšem je fakt, že veškerý pohyb a boj se neodehrává na klasické placaté Zemi, tak jak jsme všichni zvyklí, nýbrž na takzvaném hyperboloidu, který se skládá z jednotlivých buněk, po nichž se hráč pohybuje. Nejlépe to pochopíte na přiložených screenshotech.
Náplň HyperRogue III je tedy velmi klasické prozkoumávání, zabíjení potvor a sbírání zlata. Pokud od tohoto titulu čekáte více, poohlédněte se raději jinde. Vyzdvihnout bychom však měli hlavně povedené vizuální zpracování, které je vskutku netradiční. Škoda úplné absence zvuků a hudby, hře to rozhodně body navíc nepřidává.
HyperRogue III je nenáročná rychlovka pro nenáročné rychlíky. Na krátké pobavení postačí, pakliže byste po ní však chtěli více, pravděpodobně vás zklame.