Stáhnout hru (81 MB)
Hodnocení5

DoomRL

Datum vydání: 9. 3. 2012
Autor: Kornel Kisielewicz
Žánr: Akční RPG
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 2 GHz, RAM 512 MB
Ovládání: Myší
Jazyk: angličtina

Info o hře

Prvního Dooma coby ikonu FPS žánru si pamatuje snad každý, kdo se nazývá hráčem. Málokoho však někdy napadlo, že tato hra by mohla být také jiným žánrem než jen akční hrou viděnou z pohledu prvního hráče. V dnešní recenzi si ukážeme více než povedenou konverzi do RPG, nebo chcete-li roguelike žánru, který je téměř na pokraji vymření.
Coby mariňák, průzkumník či technik, dle toho, komu více fandíte a věříte, se vydáváte do podzemí nakopat zadek všem nepozemským záporákům. Comeback zažijí tedy všichni impové a démoni, které známe z původní hry. Co však neznáme, tím je zcela nový způsob hraní. Aby také ne, když se jedná o RPG, které si z Dooma vypůjčuje jen jeho sympatické prostředí a známé jméno. Vše ostatní jede v zajetých kolejích pro tento žánr.
Dostanete tedy inventář a jednoduchý systém zkušeností, které budete moct utápět v několika zajímavých skillech. Samozřejmostí je téměř absolutní svoboda, garantujeme vám, že se v betonových chodbách plných nepřátel zanedlouho ztratíte. Prostředí by však neuškodilo, kdyby čas od času prodělalo nějakou obměnu, přeci jen betonová šeď začíná po čase nudit.
Pochvalu si ale jednoznačně zaslouží audiovizuální zpracování, které je správně retro a jinak si ho ani nedovedeme představit. Velký kus práce odvádí taktéž hudba, jež vás často vyburcuje ještě k větší akci. Na závěr nezbývá než říci, že DoomRL se velice povedl. Jednoduché RPG s tou pravou esencí hratelnosti v nám známých kulisách, přesně tak, jak to máme rádi. Nečekejte a ponořte se do něj!