Stáhnout hru (13 MB)
Hodnocení5

Ainevoltas 2

Datum vydání: 16. 7. 2008
Autor: Alastair Jack aka alspal (kód+grafika), Johan Hargne aka wartagon (hudba)
Žánr: RPG
Multiplayer: Ne
Ovládání: gamepad / klávesnice: [šipka nahoru] navigace v menu, [levá šipka] pohyb doleva / navigace v menu, [šipka doprava] pohyb doprava / navigace v menu, [šipka dolů] zalehnout / vyléčit se / navigace v menu / povídat si, [X] skok, [Z] útok, [Enter] otevřít menu.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Jestli vás příjemně překvapilo devítkové hodnocení, tak se těšte na to, co řeknu teď: Alastair Jack zhmotňuje vyřčené nápady Petera Molyneuxa, na které se ale nikdy u Fable nedostalo! Zatím… Navíc, používá jemu (alspalův) vlastní nadhled posazený do zboku viděného plošinkového RPG světa, kde na každém kroku cítíte přítomnost Drákuly. Jo, toho padoucha z Castlevanie. Takže si to shrňme: fúze „Castlevania-Fable“, 2d roztomile barevný kreslený svět, rpg elementy (grinding, jóó!) a spousta krve. Cože? Vy se mě i přes to ptáte, zda-li je to vážně tak dobrý? Stop žertování, mladíci a mladice. Jděte hrát! Že zdravím Justina.
Ainevoltas si jako sága buduje docela slušný kult, řekl bych. První díl ukázal cestu a dal Justinovi do rukou bič. První díl nařídil hráči, aby vymlátil zlo z kamenných zdí hradu. První díl vás donutil dojít do konce a porazit vykutáleného arciďábla Azazela. Ano, zjevná podobnost s jednou profláklou sérií by tu byla, ale to nás jaksi nemůže rozházet. Už proto, že alspal oné hře vdechnul velký kus sebe. Ať už se podíváte na výtvarný rukopis nebo všudypřítomný humor, jenž mnohým současným rpgčkům zatraceně chybí! Právě tohle je to, co z Ainevoltas dělá daleko víc než jen průměrný klon.
Čekali jsme jedenáct (herních) let, než na hrad znovu udeřily síly zla a Justin byl opět povolán do práce. Co se nám změnilo? Fakticky nic – grafika je stále kouzelná, humor neschází, nějaké to překvapení a především Justin, hrdina dne! Bič sice vyměnil za meč, rukou máchat ale pořád ještě umí. Takže co?
Takže co může zpříjemnit už tak stylový zážitek, ptáte se? Ano, hudba, přátelé. Nevím, jestli to byl wartagonův původní záměr, ale komponovat jednotlivé melodie tak, že vám *něco* z minulosti připomínají (starší hry spolu s nezapomenutelnými situacemi), tomu říkám panečku wau. I vy řekněte wau a schválně co se vám vybaví. Planescape? Dungeon Siege? Chrono Cross? Že ne? Já je tam slyším a je to moc fajn.
Ainevoltas vás naučí rpg nadhledu. Je to přesně ten typ jednohubky, kterou když zbaštíte, dostanete po chvilce chuť na další. A ta se valí! Třetí díl sice v nedohlednu, ale bude. Věřím, že bude. Musí být. Kdybyste byli beztak nedočkaví (jako já), můžeme znovu rozehrát Final Vision… ta se taky povedla.