Stáhnout hru (0 MB)
Hodnocení4

Tell The Time

Datum vydání: 26. 9. 2007
Autor: Grey Olltwit
Žánr: Pro děti
Multiplayer: Ne
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Spolu s Hrej! zdravíme všechny pařany. Přejeme jim krásný den a zároveň mnoho úspěchů v nadcházejícím školním roce. Ale aby byl váš rok doopravdy úspěšný, je třeba se učit. Máme tady pro vás jeden tip, jak se něco doopravdy naučit a zároveň hravým způsobem. Pojďte se s námi na to zblízka podívat.
Naposledy jsem vám na těchto řádcích představoval edukativní záležitost zvanou Scrabble, která vás nejenom přiměla přemýšlet ale také lovit zakutálená anglická slovíčka. A protože, jak je známo, angličtina je v dnešní době jazykem No.1, připravil jsem si pro vás takovou kratší prezentaci hry: Tell The Time. V Tell The Time jde především o to, naučit se čas a zvládat znalost hodin. Jak se třeba řekne: „půl druhé, za pět minut 5 hodin, nebo tři čtvrtě na 4“ – to vše vás hra dokáže naučit, chce to mít jen chuť a vůli. Na začátku si zvolíte, jestli spíš preferujete tradiční napovídání času (half past nine, a quarter to eight etc.) nebo modernější přístup (twelve thirty, sixteen forty-six and so on). Jakmile se rozhodnete, objeví se před vámi hodiny a kolem nich tlačítka jako „question“ (kdy po kliknutí slyšíte hlas ale i zároveň vidíte v psané podobě, jaký přesně časový údaj se po vás chce) a „check answer“ (kdy si u vámi nastavených hodinových ručiček ověříte jejich správnost). Hra nabízí i 3 úrovně obtížnosti.
Pro mne jedním slovem úžasné. Věc, za kterou nemusíte platit, a přeci vás něčemu naučí. Doporučeno stejně tak začínajícím nadšencům anglického jazyka, jako i ostříleným angličtinářům se zájmem si procvičit tak fundamentální znalost, jakou hodiny bezpochyby jsou.