Stáhnout hru (4 MB)
Hodnocení3

Tables

Datum vydání: 22. 3. 2007
Autor: Satsoft
Žánr: Pro děti
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: 300 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: Myš.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Tables je pěkný edukativní titul určený především mladším okupantům počítačů, kteří si již od mládí pěstují závislost na hraní kompjůtrových gamesek. Se vzděláváním to autorský tým Satsoft myslí dnes opravdu vážně, a proto kdo ve škole nedával dobrý pozor při hodinách matematiky, bude se dnes možná chvílemi ztrácet.
Hra je rozdělena do čtyř částí. V první máme za úkol přejít přes silnici do správného tunelu, v druhé strefujeme letící barevné kačenky, v další dáváme najíst kostlivcům a v posledním módů hráč bloudí po plošinkách a hledá správné kameny. Ve všech variantách máme ale podobné zadání. Spodní část obrazovky zobrazuje matematický příklad či primitivní logickou úlohu. Na výběr je několik barevně rozlišených možností a dle námi vybraného výsledku je třeba správně dokončit dané kolo, za které se nám přičtou body. Pro pestrost je k dispozici dvanáct obtížnostních variant pro různou pokročilost. Díky přehlednosti možná ani nepoužijeme přiloženou kvalitní nápovědu. Myslím, že i když je titul anglicky, i děti se v něm snadno orientují a znalost cizího jazyka ani nebudou příliš potřebovat.
Grafika je pěkná, design se přizpůsobuje cílové skupině - dětem. I když se dospělí u Tables moc dlouho neohřejí, mohou ho alespoň vřele doporučit svým ratolestem.