Stáhnout hru (1 MB)
Hodnocení3

NoteCard

Datum vydání: 11. 4. 2007
Autor: FamilyGames
Žánr: Pro děti
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: Windows 95 • Windows 98 • Windows NT 4.x
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Ukažte mi někoho, kdo neposlouchá žádnou muziku. A pak se zamyslete, kdo z hudebních fanoušků má přehled o tom, jak se jeho oblíbená písnička tvoří, jaké tóny v ní zní či jaké akordy se v ní střídají? Kdo by s uvedenými informacemi měl problém a byl by ochoten investovat trochu času do svého vzdělání, může se pak blesknout u nejednoho hudebního nástroje svými znalostmi. Když jsem titul NoteCard stahoval, myslel jsem si, že bude program generovat zvuky a my budeme poznávat jejich umístění na notové osnově (ano, to je těch pět linek vodorovně nad sebou). Tvůrci z týmu FamilyGames mě ale překvapili. Před sebou vidíme čistě edukativní freewarovku.
Hráč má za úkol správně určit zobrazovanou notu na osnově. Poznávat lze její písmenný název, polohu na klaviatuře či na strunách kytary. Pro začátečníky je obtížnost rozdělena do 12 levelů, v prvním se zobrazuje pouze dvojice not. Na výběr je mezi houslovým a basovým klíčem.
NoteCard je určený především studentům, kteří tuto hudební látku probírají ve škole a rádi by si ji procvičili. Titul má přehledný vzhled, bohužel je bez zvuků, což bych u podobné hry očekával. Nicméně nic není dokonalé…