Stáhnout hru (0 MB)
Hodnocení4

Hierophant

Datum vydání: 8. 4. 2007
Autor: FamilyGames
Žánr: Pro děti
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: Windows 95 • Windows 98 • Windows NT 4.x
Ovládání: myš či klávesnice
Jazyk: angličtina

Info o hře

Mnoho jsem toho již slyšel o socialistickém hitu jménem Rubikova kostka od tehdejšího maďarského sochaře a architekta Ernőra Rubika. Takovou 2D variací na tento mechanický hlavolam je dnešní titul Hierophant. Vytvořil ho tým FamilyGames, který se specializuje na tvorbu pro děti. A protože byste v každém správném návodu na zmíněný mozkolam v prodejně nalezli údaj o tom, že je hračka doporučena osmiletým dětem a starším, platí to pro dnešní klon taktéž.
Hráč má za úkol složit počítačem určený obrázek. Před startem lze zvolit počet řad a sloupců, díky čemuž má výtvor šanci oslovit jak mladou generaci, tak i dospělé. Zamíchaný motiv skládáme dle pravidel, která známe z klasické Rubikovky. Posunujeme čtverečky do stran ve vodorovných a svislých řadách. Kdo bude trpělivější, dočká se dokončení kola a slastného pocitu: „Už to mám konečně za sebou“.
Celková koncepce titulu Hierophant je poměrně originální, nebo si alespoň nepamatuji jinou freewarovku, která by ho obsahovala. Jako tvůrce pro děti bych asi více zapracoval na vzhledové stránce hry. Také přidání alespoň jednoduchých zvuků by nemuselo být ke škodě. Kdo si ale rád cvičí mozek a nezáleží mu ani tak na ostatních parametrech, je pro něj gameska jako stvořená.