MU Online

Datum vydání: 16. 1. 2007
Autor: K2 Network, Inc
Žánr: Online RPG
Multiplayer: Ano
Hardwarové nároky: P-3 600 Mhz, 64 MB Ram, 800x600 32 Mb Grafická karta, Win XP/2k/98
Ovládání: Myš - ovládání postavy a rozhrání hry; Q,W,E - klávesové zkratky.
Jazyk: angličtina

Info o hře

Tým K2 Network si stojí na vrcholu popularity. Jejich online hry si denně pouští mnoho lidí a tak není divu, že se stávají čím dál více rozšířenější a oblíbenější. Před pár dny jsem vám přinesl recenzi na hru WarRock a dnes to bude právě MU Online, kterou můžete vyzkoušet pakliže se vám nezalíbilo střílení vojáků. I pro milovníky slavného Diabla se tu něco najde, neboť jde o nepřímý klon zabalený do multiplayeru.
MU Online je 3D masivní multiplayerová hra na hrdiny (MMORPG) ve které se ocitáte ve velmi velkém světě nejrůznějších měst, stvoření a dobrodružství. Na výběr máte mezi několika cestami jak vycvičit svou postavu. Můžete se stát kouzelníkem, bojovníkem, elfem lučištníkem a nebo zlodějem. Každá postava získává zkušenosti, které pak hráč rozděluje do jednotlivých umění (síla, obratnost, rychlost, magie, inteligence). Nelze tak nikdy 100% říci, že dva hráči mají naprosto stejnou, ne-li lepší postavu. Stejně tak to je s oblečením. Pro své postavy můžete získat přes 50,000 kusů zbroje, kabátů, svítících křídel a mnoho dalšího co vás odliší od ostatních. Těšit se můžete také na různorodá kouzla a jejich efekty. Hra jich obsahuje opravdu velké množství. Od klasické ohnivé koule se dostanete až k ničivému apokalyptickému kruhu, který nenechá vše živé kolem vás jen tak odejít po svých.
Ve hře můžete dělat, ostatně jako v každé dobré onlineovce, co chcete. Můžete nabírat zkušenosti tím, že bojujete s hordou nepřátel. Nebo využijete nabídky obchodníků a budete prodávat své vynálezy, které ve hře dokážete vyrobit. Můžete chodit po městě, povídat si s přáteli, učit se novým kouzlům, trénovat se kácením stromů a mnoho dalšího. Nejpodstatnější jsou ovšem Questy. Ty většinou trvají déle, jak několik dní a je zapotřebí vždy vyřešit nějakou tu hádanku nebo logický problém. Můžete vsadit jed na to, že sami to jen tak nezvládnete – právě proto je ve hře klad důraz na party či guildy, kteří vám s Questy pomohou. Naleznete takové úkoly jako zničit draka, pobýt armádu kostlivců a nebo zbít na hromadu ledové královny v ledovém království. Za odměnu získáte nejen zkušenosti, ale mnohdy i zlato a nebo novou zbroj. Setkáte se i s artefakty. Ty vám dovolí kombinovat předměty mezi sebou. Pakliže zkombinujete dvě magické zbroje můžete získat opravdu skvělé brnění. To platí, ale pouze a jen tehdy, když budete mít obrovské štěstí, neboť v opačném případě o danou věc přijdete.
Hra je zaměřena také na PvP souboje (Player vs. Player). Když se dostanete na určité území, kde je dovoleno zabíjet, nečekejte žádné slitování. Teprve tam začínají ty pravé bitvy a zábava. Mnohdy tam chodí hráči jenom „z hecu“, aby změřili své síly mezi sebou. Pokud se najde partička hráčů, kteří chtějí zkusit něco ještě víc – zbývá tu poslední možnost. Vyzkoušet speciální arény plné těch nejničivějších potvor co kdy svět MU spatřil.
První takovou arénou je Blood Castle. Tam se hráči setkávají aby uzavřeli partu a čekali na oznámení začátku boje gongem. Když gong zazní, objeví se hromada nepřátel a celá parta je má za úkol zničit, čili zabít. Pokud se jim to povede, získají odměnu v podobě zlata. V opačném případě o zlato přijdou, protože do Blood Castlu se kupují lístky. Velmi jsem se divil, když se svou vycvičenou postavou stojím uprostřed vytyčeného kruhu a čekám na úder gongu. Po zaznění jsem se ani nenadál a ležel na zemi. Zbytečně jsem vyhodil 15,000 zlata.
Druhá aréna se jmenuje Chaos Castle. V této disciplíně mají hráči za úkol poraněnému Archandělovi pomoci přežít v hrozivé bitvě na mostech temnoty. Tato aréna má grády, protože na vás čeká několik vln valících se nepřátel. Narozdíl od Blood Castle si v této aréně přijdete jen na zkušenosti a ke vstupu potřebujete pozlacenou vstupenku Archanděla – kterou naleznete velice rychle téměř v každém městě.
Třetí arénou je Devil Square. Jedná se o vylepšený Blood Castle. Opět široká aréna, kde na vás číhá hromada nepřátel připravených rozdrtit postavu na padrť. Tentokráte v podání démonů a hrozivých pekelných stvoření.
Castle Siege se řadí mezi čtvrtou arénu a pakliže jste si mysleli, že výše popsané arény zní bombově, tak tohle berte jako úplné vyvrcholení herní extáze v této hře. Když se sejde přes 400 hráčů aby dobylo jeden hrad, je to opravdu velká bitva, která nebere konce. Leckdy sám server nestíhá uhlídat akce tolika hráčů – pokud ale chytnete dobrou vlnu, nestačíte se divit. Hráč za tuhle akci zaplatí opravdu nemalé peníze – v porovnání s ostatníma arénama se jedná o naprostou špičku ze všech jmenovaných – přinese vám v případě vítězství nejen hromadu zlata, ale také zkušeností a dalších postupů na vyšší úrovně postavy.
Hlavním lákadlem celé hry je bezesporu hezké grafické zpracování, jenž vás zaručeně ohromí. Všude je přítomno mnoho efektů, ať už se s nimi setkáte při kouzlení a nebo rozlehlém cestování za pokladem. Hra vás dostane jak svým kvalitním zpracováním, tak i vlídným přístupem hráčů a také kvalitních administrátorů, kteří připravují každý den nové úkoly a předměty. Nelze opravdu než doporučit nejen pro všechny milovníky Diabla a podobných RPG her.