Stáhnout hru (6 MB)
Hodnocení5

Warp

Datum vydání: 14. 11. 2012
Autor: DXsmiley
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 1 GHz, RAM 256 MB
Ovládání: Šipky, Z
Jazyk: angličtina

Info o hře

Hledáte něco neokoukaného? Něco, co můžeme obalit tím zřídkakdy používaným slovem originální? Pokud je alespoň jedna z vašich odpovědí ano, určitě byste měli zbystřit. Na scénu totiž přichází titul s jednoduchým názvem Warp. Ten mimo jiné vznikl pro třídenní soutěž GMC Jam, jejíž téma tentokrát byly katastrofy a poměrně zajímavá podmínka, že ve hře samotné se nesmí vyskytovat psaný text. Jak se s tím vypořádal Warp? Velmi elegantně.
Dostáváme se do role neznámého kluka, který je uvězněn na herní obrazovce. Abyste jej osvobodili, musíte s ním utéct do zářivě bílých dveří. Pokud se vám to povedete, čeká na vás další obrazovka. Ta už bude samozřejmě složitější než ta předešlá. Pokud by popis Warpu končil u tohoto, zcela určitě by se nejednalo o něčím zajímavý titul. Tradiční logický plošinovka, řekli byste si. A to se naštěstí nestalo, protože váš herní hrdina oplývá jednou opravdu zajímavou schopností. Čím? Umí procházet stěnami. Zkrátka takový mix mezi Portalem a Super Mariem, jenž však funguje bezchybně. Na jednotlivých obrazovkách vás mnohdy nečeká opravdu nic hezkého. Stačí se splést a skončíte přišpendlení na zemi několika páry nabroušených ostří. Bez přemýšlení to zkrátka nepůjde.
Audiovizuálně se jedná o velmi povedený nadprůměr. Ač je to všechno jakkoliv minimalistické, celek působí opravdu velmi solidním dojmem. A co teprve hudba! Ta jen podtrhuje celou poměrně dost temnou atmosféru.
Pokud hledáte zábavu na potemnělé podzimní večery, tak jste jí právě našli. Warp nepotřebuje příběh či jakýkoliv text k tomu, aby si vás získal. Pochopíte jej během vteřiny, zabaví vás na dlouhé minuty.