Stáhnout hru (35 MB)
Hodnocení4

Thingavore!

Datum vydání: 25. 1. 2007
Autor: Texas Aggie Game Developers
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 800MHz, 256MB RAM
Ovládání: šipky, ctrl, mezerník, Z, X
Jazyk: angličtina

Info o hře

Jste to, co jíte. Přesně tak zní podtitul dnes recenzovaného dílka, které vzniklo v rámci letošního ročníku Independent Games Festival. Hry z IGF bývají velmi kvalitní, a tak chtějí-li vývojáři uspět, musí se opravdu vytáhnout. Zda byl tento pokus úspěšný se dozvíte v několika následujících řádcích.
Logická hříčka Thingavore! má v hlavní roli oranžovou kuličku, se kterou se hráč musí dostat do domečku. V tom mu brání nespočet překážek, přes které se dostane jedině za použití předmětů vyskytujících se v úrovni. Jmenovitě můžete narazit na magnet, lžíci, luk, hořící zápalku či balonek. Každý předmět je určen k jiné činnosti, například lukem se dá střílet po tlačítkách otevírající zamčené dveře, lžící pak kutat pískové duny. To by nebylo nic neobvyklého, nebýt další možnosti, jak tyto věcičky použít. Kulička je totiž může také pozřít a přejmout vlastnosti snědeného předmětu – např. pochutnáte-li si na kladivu, nedoporučuji vám procházet se po skle, které nápor nevydrží a praskne. Stejně tak není vhodné skočit do vody, pokud jste měli k večeři hořící zápalku. Oheň okamžitě uhasne a následuje smrt. Nápadité, parádní. Nesmíme zapomínat ani na integrovaný editor levelů, jenž rozšiřuje herní dobu minimálně na dvojnásobek.
Bohužel, není všechno zlato co se třpytí, a tak i v Thingavore! nalezneme několik bugů, z nichž jeden je opravdu nepříjemný. Při loadování úrovně se totiž textury načítají ukrutně pomalu, několik vteřin místo nich jsou pouze čtverečky bílé barvy. Většinou pomůže kliknout do jiného okna a poté zpět, nicméně to je velmi nepohodlné a, ruku na srdce, leze to na nervy.
Hodnotit takovýto titul je velmi obtížné. Na jedné straně máme skvělý nápad a moc pěkné zpracování, na druhé ono iritující načítání textur. Ač bych možná neměl, tak tentokráte budu benevolentní a lehce přivřu oči a dám osm. S odřenýma ušima…