BURDA Digital apetit online.czApetitonline Elle.czElle Marianne.czMarianne Maxim.czMaxim Hrej.czHrej Marie ClaireMarie Claire JoyOnline.czJoy SvetZeny.czSvětŽeny moje betynka.czMoje betynka pošli recept.czPošli recept chip.czChip Marianne BydleníMarianne Bydlení ApetitShop.czApetitShop Elleshop.czElleShop
více
Stáhnout hru (32 MB)
Hodnocení2

The Lost Maze 2

Datum vydání: 1. 4. 2007
Autor: Grant Wilde
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: 300 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: Kurzorové šipky.

Screenshoty

Info o hře

Konečně změna! Tak by se dalo vyjádřit mé nadšení nad dnes recenzovaným titulem The Lost Maze 2 od autora Granta Wildeho. I když má v názvu dvojku, jedná se již o třetí pokračování originálního kousku jménem The Lost Maze. Abych ujasnil můj úvodní výkřik, měl bych říct, že první dva díly byly natolik stejné (lišily se pouze single a multiplayerem), že jsem u této gamesky rád za každou maličkost, kterou tvůrce vylepšil či obměnil.
Jako obvykle má hráč za úkol logickým myšlením chodit s roztomilým červeně oděným panáčkem po bludišti připravenými cestičkami až k cíli, kde osvobodí Zeldu. Obrázky jeho motivů lze nalézt ve všech levelech na pozadí, což zpříjemňuje jinak docela stereotypní průběh. Aby nebylo putování tak plynulé, objevují se v cestě předměty, zvířata či panáčci, kteří nás při dotyku vychýlí z původní dráhy, často směrem na blízkou pohyblivou stěnu. Nově byla do konceptu přidána hudba, jejíž melodie lze měnit spodními písmennými klávesami.
Titul byl vytvořen v hojně užívaném GameMakeru a je to na něm hodně znát. Kvůli tomuto uživatelsky jednoduchému nástroji však ztratil na kvalitě. Kdo by si nebyl s něčím jistý, nechť stiskne F1 pro nápovědu. Celkově hodnotím gamesku jako sotva průměrný titul, který bych doporučil spíše mladším uživatelům počítače.