Stáhnout hru (32 MB)
Hodnocení2

The Lost Maze 2

Datum vydání: 1. 4. 2007
Autor: Grant Wilde
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: 300 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: Kurzorové šipky.

Info o hře

Konečně změna! Tak by se dalo vyjádřit mé nadšení nad dnes recenzovaným titulem The Lost Maze 2 od autora Granta Wildeho. I když má v názvu dvojku, jedná se již o třetí pokračování originálního kousku jménem The Lost Maze. Abych ujasnil můj úvodní výkřik, měl bych říct, že první dva díly byly natolik stejné (lišily se pouze single a multiplayerem), že jsem u této gamesky rád za každou maličkost, kterou tvůrce vylepšil či obměnil.
Jako obvykle má hráč za úkol logickým myšlením chodit s roztomilým červeně oděným panáčkem po bludišti připravenými cestičkami až k cíli, kde osvobodí Zeldu. Obrázky jeho motivů lze nalézt ve všech levelech na pozadí, což zpříjemňuje jinak docela stereotypní průběh. Aby nebylo putování tak plynulé, objevují se v cestě předměty, zvířata či panáčci, kteří nás při dotyku vychýlí z původní dráhy, často směrem na blízkou pohyblivou stěnu. Nově byla do konceptu přidána hudba, jejíž melodie lze měnit spodními písmennými klávesami.
Titul byl vytvořen v hojně užívaném GameMakeru a je to na něm hodně znát. Kvůli tomuto uživatelsky jednoduchému nástroji však ztratil na kvalitě. Kdo by si nebyl s něčím jistý, nechť stiskne F1 pro nápovědu. Celkově hodnotím gamesku jako sotva průměrný titul, který bych doporučil spíše mladším uživatelům počítače.