Stáhnout hru (11 MB)
Hodnocení4

Orbitz

Datum vydání: 6. 10. 2006
Autor: Addictive 247
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 600 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Jedním z nejnovějších módních trendů posledních měsíců se stalo propouštění kdysi úspěšných shareware titulů do freeware světa. Trpěliví hráči si tak zcela zdarma mohou vyzkoušet hratelnost těchto povětšinou velmi kvalitních kousků. Dnes recenzovaný logický rychlík Orbitz se také zbavil shareware roucha, pojďme se mu tedy podívat na zoubek poněkud detailněji.
Děj se odehrává v dvourozměrných lokacích kdesi v hlubokém vesmíru. Do hlavních rolí byly obsazeny 4 planety Sluneční soustavy, a to Země, Mars, Jupiter a Neptun. Každá z nich má v malé arénce svou „červí díru“, do které se musí dostat. To by nebylo nijak těžké, nesmíme ale opomíjet fakt, že ve vakuu neexistuje tření, takže vyšle-li hráč planetu nějakým směrem, zastaví se až o nějakou překážku. Tou může být buď zeď, bomba, anebo i další planeta, takže zde panuje jakási intergalaktická kooperace. Právě na této bázi je založena celá hratelnost Orbitz, jež sice není nikterak revoluční, ale dokáže příjemně pobavit na delší dobu. Obzvláště fandové stařičkého Sokobana si přijdou na své, inspirace touto klasikou je více než patrná. Obtížnost jednotlivých úrovní sice stoupá stejně pomalu jako rychlost vlaku na Transsibiřské magistrále, nicméně v posledních fázích hry dostávají zabrat i ty nejpromazanější mozkové závity.
Audiovizuální stránce projektu nelze prakticky nic vytknout, žádné grafické orgie se sice nekonají, ale to bychom od podobně zaměřeného titulu snad ani nečekali. Velmi příjemná na poslech je i hudba na pozadí.
Není co dodat. Orbitz je velmi kvalitní logický rychlík, který dokáže pobavit na velmi dlouhou dobu. Neváhejte a stahujte.