Stáhnout hru (13 MB)
Hodnocení4

Matrix Attack

Datum vydání: 19. 7. 2008
Autor: DigiPen
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 600 MHz, 128 MB RAM
Ovládání: klávesnice
Jazyk: angličtina

Info o hře

Přátelé, pozor! Ne snad proto, že by byl Matrix Attack skvělou akční hrou ze světa bratří Wachovských, na ten dočista zapomeňte. Matrix Attack útočí na všechny ty, kdo si rádi pohrávají s prostorovou představivostí, a je to útok více než zdařilý. Popravdě, ještě se mi nestalo, že bych narazil na logickou hříčku, jež by měla šestistránkový (!) manuál popisující herní principy. Ono to je ve skutečnosti vcelku jednoduché, průšvih je v tom, že se autoři nedokázali vyjádřit stručně a jasně.
Takže tedy – herní plán obsahuje dvě části, active a passive, na nichž je sít pravidelných šestistěnů (viz screenshoty). Základní fígl spočívá v tom, že aktivní a pasivní části jsou vlastně jedna a tatáž plocha, na níž se díváme ze shora u active, popř. zdola u passive. S obrazci lze hýbat dvěma způsoby, buď posouvat do stran stiskem klávesy Enter a směrovou šipkou, anebo můžete danou kostku otočit pomocí mezerníku.
Úkol je víceméně prostý, je třeba v určitém počtu tahů vytvořit skupinky barev tak, aby se dotýkalo pět a více stejných, čímž zmizí z hrací plochy a jejich políčka se převrátí vzhůru nohama. A zatímco prvotní úrovně jsou jednoduchoučké, povětšinou stačí přesunout jednu či dvě kostičky a máte vyhráno, postupem času přijde na řadu i kalkulování jak s otáčením, tak s posouváním obrazců, popřípadě s více barvami. Pakliže byste měli problém, stačí se vyjádřit do diskuse, rád poradím.
Vedle módu Puzzle, který jsme si teď názorně popsali, obsahuje Matrix Attack i hru na čas, v němž jde pouze o to nastřádat za dvě minuty pokud možno co nejvíce bodíků. Osobně ale nejprve doporučuji se pustit do Puzzle, abyste řádně pochopili všechny zákonitosti, jež Matrix Attack obsahuje. Výtku bych měl pouze jednu, hra se mi špatně zobrazovala při režimu DirectX. Konkrétně se nezobrazoval levý hrací plánek, což je dosti zásadní problém :-). Stačí pouze přepnout do OpenGL a vše poběží tak, jak má, byť v o něco horší grafice.
Nebojíte-li se poněkud těžších logických úkolů, neváhejte a pusťte se do stahování. Matrix Attack představuje perlu mezi hromady klonů Tetrisu či Zumy.