Stáhnout hru (3 MB)
Hodnocení4

Link'em Bamboo

Datum vydání: 10. 10. 2006
Autor: RetroDev Games
Žánr: Logická
Multiplayer: Ne
Hardwarové nároky: CPU 600 Mhz, 128 MB RAM
Ovládání: myš
Jazyk: angličtina

Info o hře

Link'em Bamboo je příjemná retro záležitost. Logický rychlík založený na jednoduchém konceptu, který na první pohled připomene Pipemanii, ačkoliv se jí podobá více vizuálně, než samotnými herními principy. Návykovost má ovšem na takřka stejné úrovni - a to je rozhodně solidní výsledek pro zatím poslední titul z dílny RetroDev Games.
O co tedy v Link'em Bamboo přesně jde: hráči se snaží co nejdéle přežít ve zboku snímané hrací ploše. Jednotlivé kameny tvoří různé tvary bambusů - jsou tu křižovatky do tří směrů, klacky rovné i zahnuté a také větvičky se zelení na konci, nejužitečnější ze všech. Cílem je vždy vytvořit uzavřené uskupení, to znamená takovou skupinu kamenů, která nemá žádné slepé zakončení. Čím více jich je, tím pochopitelně lépe - zároveň je ale mnohem těžší ošetřit uzavřením do cyklu nebo zaslepením pomocí zmíněné zelené větvičky všechny výstupy.
Postupem času klade hra čím dál vyšší nároky - je třeba hledat a otáčením kostek vytvářet uskupení stále rychleji, neboť v pravé části obrazovky nemilosrdně odtikávají vteřiny. Tím je zaručeno, že časem i nejchytřejší odpadnou a zapíšou svůj výsledek do high score tabulky. Link'em Bamboo disponuje hezkou grafikou i ozvučením a vysoké hodnocení si pro svou jednoduchost a chytlavost jednoznačně zaslouží.